پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با بیان اینکه عده‌ای مریض‌اند و نمی‌خواهند کارهای انجام شده را ببینند گفت: من اعتقاد به اینکه می‌گویند پول برای کار کردن نیست ندارم.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از فارس عدل هاشمی‌پور امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای ساختن منطقه آمده‌ام بخشی از عملکرد خود را تشریح کرد.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس تصریح کرد: برای خروج از بن‌بست و جلوگیری از مهاجرت چند کار اساسی باید انجام شود.

هاشمی‌پور جاده‌های ارتباطی و مواصلاتی را مهمترین نیاز شهرستان‌های حوزه انتخابیه برای خروج از بن‌بست دانست و گفت: جاده لنده به تشاب به طول ۱۵ کیلومتر هفته گذشته در وزارت راه و شهرسازی مصوب و زمان برگزاری مناقصه را مشخص کردم.

وی، از تعیین تکلیف کمربندی سوم دهدشت و اخذ مجوز ۱۵ میلیارد ریالی برای جدول‌گزاری،زیرسازی و پل این کمربندی خبر داد و گفت: از فرماندار، شهردار و شورا می خواهم معارضان و کسانی که حق حقوقی در کمربندی دارند را به حق خود برسانید. ما کمربندی می‌خواهیم ولی نه به هر قیمتی که عده‌ای ناراضی شوند.

هاشمی‌پور، تصریح کرد: جاده جایزان به لیکک فعال است، عملیات اجرایی فاز نخست جاده تشاب به لنده به زودی آغاز خواهد شد،جاده لنده به تشاب را هم به جاده پاتاوه به دهدشت وصل کردیم.

نماینده مردم شهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه افزود: نماینده رهبری در بازدید از جاده پاتاوه به دهدشت ۶۰ میلیارد تومان برای امسال اختصاص داد، ۵۰ میلیارد هم سال گذشته کمک کرده بودند که در مجموع ۱۱۰ میلیارد تومان از سوی دفتر رهبری به این پروژه کمک شده است.

هاشمی‌پور گفت: نگرانی برای این پروژه نخواهم داشت.

وی با بیان اینکه جاده‌های عشایری و روستایی کار بزرگی نیست و جای نگرانی ندارم ادامه داد: اما برای جاده‌های اصلی که شهرستان‌ها را از بن‌بست خارج می‌کند کار دارم.

هاشمی‌پور با بیان اینکه اگر می‌خواهیم مشکل اشتغال حل شود باید کارهای اساسی انجام دهیم، گفت: این دولت به تنهایی نمی‌تواند بنابراین باید بخش خصوصی را بیاوریم و از خبرنگاران می‌خواهم به مشوق‌های سرمایه‌گذاری توجه کنند تا بخش خصوصی تقویت شود چون منابع دولت محدود است.

هاشمی‌پور در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در اجرای پتروشیمی دهدشت تأکید کرد: اگر کاری را شروع کردم و نیمه تمام ماند من غیرت ندارم.

وی، با اشاره به اینکه عده‌ای می‌گویند پول نیست و این را بهانه کار نکردن می‌کنند، گفت: من اعتقاد دارم اگر ارتباطات باشد اگر تعامل باشد پول هست.

هاشمی‌پور گفت: اگر پول نیست آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه که ۳۰ میلیارد تومان تاکنون هزینه و مخازن و کارگاه و تجهیزاتی که مستقر شده است از آسمان آمد؟ اینها پول نیست؟

نماینده مردم کهگیلویه گفت:عده‌ای نمی‌خواهند ببینند«فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا» قلب باید پاک باشد تا واقعیت‌ها را ببیند نه عدل هاشمی را.

وی از پروژه‌های راه، پتروشیمی،سیمان،آب چهار شهر، سد مارون به نمونه‌هایی از کارهای در حال انجام نام برد.

هاشمی‌پور تصریح کرد: انجام کارهای فردی جوانان ما را عادت به ماهی خوردن داده است، ماهیگری به جوانان یاد نداده‌اند.

وی، ادامه داد: عده‌ای مریض‌اند می‌گویند هاشمی خدمات دولت را به نام مجلس می‌زند، مجلس و دولت را از هم جدا می کند! برادر عزیز! اگر شرح وظایف را نمی‌دانی بدان که بنده مسؤول پیگیری مطالبات مردم از دولت هستم. مردم با من قراردادی به مدت پیمان چهار ساله بسته‌اند.هاشمی را موظف کردند این کارها را از طرف مردم در دولت جمهوری اسلامی پیگیری کند. من با ارتباطات خودم سرمایه‌گذار دعوت می‌کنم دولت هم وظیفه دارد در زیرساخت‌ها کمک کند.