پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: نمی‌توان با سرنیزه و چماق مردام را وادار به رعایت حجاب کامل کرد.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از ایسنا  حجت‌الاسلام محمدرضایی سه‌شنبه ۲۳ مرداد در نشست خبری ویژه‌ی تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به وجود ناکارآمدی‌ها در بخش‌های مختلف جامعه، خاطرنشان کرد: این ناکارآمدی حتی در مسائل فرهنگی هم وجود دارد؛ برای حل موضوعات فرهنگی نظیر حجاب باید نیمه‌‌های پر و خالی لیوان را با هم دید و برای حل مسئله تلاش کرد؛ نمی‌توان با زور سرنیزه و چماق مردم را وادار به رعایت حجاب کرد.

رضایی همچنین ضمن گرامی‌داشت هفته و روز خبرنگار نیز گفت: راست گفتن واجب نیست اما دروغ گفتن حرام است.

وی با بیان اینکه  اگر نا اهلی زیر پوشش نظام اسلامی خطایی کرد نیازی به دامن زدن به آن نیست، افزود:  گزارش چنین موضوعی وظیفه هر مسلمان و ایرانی است و دستگاه  قضایی باید با آن برخورد کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس همچنین با بیان اینکه خبرنگار باید صادق، امانتدار، خلاق و پرسشگر باشد، گفت: خبرنگار خوب باید امید ایجاد کند نه اینکه ناخواسته در انعکاس خبر غلو و مبالغه‌گری کند.

رضایی ایجاد امید را یکی از رسالت‌های خبرنگاران دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان به اندازه کافی اخبار منفی را منتشر می‌کنند و بهتر است خبرنگاران به اخبار امیدوار کننده بیشتر بپردازند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس همچنین معتقد است که به جز شایع پراکنی، دروغ‌پردازی و سیاه‌نمایی چیز دیگری در رسانه‌های معاند دیده نمی‌شود