پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: کمپینی با عنوان “از خودمون شروع کنیم” با هدف نهادینه کردن برخی رفتارهای ترافیکی اثرگذار در شیراز ایجاد شده است.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از ایسنا منطقه‌ی فارس مجتبی زوربخش سه‌شنبه ۲۳ مرداد در جمع خبرنگاران گفت: آموزش‌های همگانی و فرهنگ‌سازی در قالب کمپین “از خودمون شروع کنیم” با اجرای هنرمندان شهر شیراز و همکاری پلیس راهور فارس اجرا می‌شود.

زوربخش گفت: در ۱۵ نقطه پر تردد شهر و ایستگاه‌های مترو به مدت ۲ ماه در فواصل زمانی مشخص تئاترهای خیابانی با موضوع  ارتقای فرهنگ ترافیک با موضوعات مختلف آموزشی اجرا خواهد شد .

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این برنامه آموزشی هنری تغییر رفتارهای ترافیکی شهروندان و ترویج الگوهای صحیح رفتاری در این زمینه است؛ تصریح کرد: رویکرد اصلی این تئاترها موضوعاتی چون حریم عابر پیاده، رفتار صحیح عابر، راننده و موتورسیکلت، احترام به خط سفید، روش صحیح پارک، جلوگیری از پارک دوبله و فرهنگ صحیح استفاده از حمل و نقل عمومی است .

معاون حمل و نقل و ترافیک اضافه کرد: یادآوری رفتارهای صحیح در استفاده از حمل و نقل عمومی مانند توجه به حریم شخصی افراد، روش صحیح سوار و پیاده شدن از مترو و اتوبوس، رعایت حق تقدم معلولان سالخوردگان و کودکان مفاهیمی است که در اجرای تئاترها در مترو مورد توجه قرار گرفته است.

زوربخش خاطرنشان کرد: پژوهش‌ها نشان می‌دهد، ارتقای فرهنگ و رفتارهای ترافیکی از سوی شهروندان ۲۵ تا ۳۰ درصد در کاهش زمان سفر و میزان ترافیک تاثیرگذار است.

معاون شهرداری شیراز با بیان اینکه هنر، یکی از بهترین ابزارها در بحث ارتقاء فرهنگ عمومی به جای ارائه آموزش‌های مستقیم است؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم در قالب کمپین “از خودمان شروع کنیم” بتوانیم با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و چهره‌های دارای سرمایه اجتماعی فرهنگ ترافیک را ارتقا دهیم.