پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به تغذیه مادران باردار و شیرده نیازمند تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری اختصاص یافت.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به تشریح گزارشی از خدمات ارائه شده این نهاد به مادران باردار و شیرده تحت حمایت پرداخت.

 

به گزارش ریواس جنوب؛ محمد نظری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: طی سال جاری ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به‌منظور کمک به تغذیه مادران باردار و شیرده نیازمند تحت حمایت این نهاد پرداخت شد.
نظری افزود: در طول سال جاری ۴۵ نفر از زنان باردار و شیرده تحت حمایت شناسایی شدند که سبدهای غذایی به ارزش صد هزار تومان شامل حبوبات، لبنیات، گوشت، سویا، ماکارونی و سایر موارد به‌صورت ماهیانه به آن‌ها پرداخت می‌شود.
وی هدف از اجرای طرح کمک به سوءتغذیه زنان باردار و شیرده را تقویت مادران و جلوگیری از تولد نوزادان با وزن کم و مبتلا به سوءتغذیه اعلام و بیان کرد: با همکاری شبکه‌های بهداشت زنان باردار دچار سوءتغذیه به این نهاد معرفی و تا پایان دوره شیردهی مشمول این طرح می‌شوند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد برگزاری کلاس‌های آموزشی سلامت در زمینه بارداری، تغذیه مناسب و شیردهی را از دیگر اقدامات کمیته امداد برای زنان باردار اعلام کرد.