پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

انتخابات سالانه هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، پنجشنبه با حضور فرماندار و اعضای این شورا برگزار شد و رئیس و نایب رئیس این نهاد برای دومین سال در جایگاه های خود ابقا شدند اما اعضای هیات رئیسه تغییر کردند.

به گزارش ریواس جنوب و به نقل از ایرنا در پنجاهمین نشست شورای اسلامی شهر شیراز، سید احمدرضا دستغیب با هشت رای به عنوان رئیس و ابراهیم صبوری با هفت رای به عنوان نایب رئیس در سمت های خود ابقا شدند.
همچنین در این نشست، سولماز دهقانی با ۱۲رای به عنوان منشی اول، قاسم مقیمی با ۱۰رای به عنوان منشی دوم و نواب قائدی با هفت رای به عنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز انتخاب شدند و نوذر امامی نیز با ۱۲رای به سمت خزانه دار منصوب شد.
فرماندار شهرستان شیراز در این جلسه بیان داشت: برابر قانون بعد از یک سال باید انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی شهر برگزار شود.
حیدر عالیشوندی افزود: بر اساس قانون از یکم شهریور ۹۷ فعالیت سال دوم، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا آغاز می شود و باید تا قبل از این تاریخ، با انجام رای گیری مخفی نسبت به انتخاب هیئت رئیسه جدید اقدام شود.
وی ادامه داد: همچنین برابر قانون برای انتخاب سخنگوی شورا نیز باید رای گیری انجام شود و هیچ یک از اعضای هیات رئیسه نمی توانند همزمان سمت سخنگویی را هم بر عهده داشته باشند.
فرماندار شیراز تاکید کرد: برابر قانون جدید شوراهای اسلامی شهر، خزانه دار عضو هیات رئیسه محسوب نمی شود اما باید از طریق رای گیری انتخاب شود