پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه پرداخت وجه نقد در مطب های پزشکان پذیرفته نیست گفت: پزشکان باید با گذاشتن کارتخوان و استفاده از آن برای دریافت الکترونیک وجوه، جلو شبهات مبنی بر فرار مالیاتی را بگیرند.

علی بهادر گفت: البته گاه مشکلاتی در استفاده از کارت خوان ها یا به حساب نرفتن پرداختی ها به حساب پزشکان پیش می آید که پزشکان را ناچار به دریافت پول نقد می کند که این موارد در موارد اندک و استثنایی پذیرفته است اما اینکه پزشکان بخواهند همیشه و در همه حال از وجه نقد دریافت کنند پذیرفته نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: استفاده از کارتخوان رویه ای است که باید به سمت آن برویم، برخی از مطب ها کارتخوان ندارند و شاید هم جمع آوری شده است، این موارد مورد نظارت است و هر پزشک باید حداقل یک کارتخوان داشته باشد.

بهادر در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: استفاده از کارتخوان و پرداخت الکترونیک امروز به یک موضوع معمولی تبدیل شده و همه مغازه ها امروز پرداخت الکترونیک دارند، جامعه ما نمی پذیرد که یک مطب پزشک کارتخوان نداشته باشد، همین موارد است که شبهه عدم پرداخت مالیات را در ذهن مردم می سازد و آن را گسترش می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: در یک جامعه نباید راه هایی توسط قشر متخصص جامعه پیموده شود که شبهه ایجاد کند، فرار مالیاتی از جمله این موارد است، پرداخت مالیات شرط یک جامعه شهری و مدنی است و باید همه به آن احترام بگذارند.

به گزارش ریواس جنوب، عدم استفاده‌ی اغلب پزشکان از دستگاه‌های کارتخوان در روزهای اخیر مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

بسیاری از کاربران با انتقاد از عدم استفاده‌ی پزشکان از دستگاه‌های کارت‌خوان، این اقدام را با هدف فرار مالیاتی دانسته‌اند.

فرار مالیاتی یا مقاومت در برابر پرداخت دقیق مالیات از سوی برخی از اقشار پردرآمد در حالی است که در کشور ما مالیات یکی از هزینه‌های قابل توجه در کسب و کارهای کوچک و ضعیف‌تر به حساب می‌آید.

انتهای پیام/ سجاد بنام