پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراسم دعای عرفه در ۱۱۵مسجد، حسینیه و اماکن مذهبی شهرهای استان برگزار می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام حمید برازش مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، با تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن عید قربان و غدیر و با اشاره به اهمیت با شکوه‌تر برگزار شدن مراسم دعای عرفه در ماه ارزشمند ذی‌الحجه اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده، دعای عرفه در ۱۱۵ مسجد، حسینیه و اماکن مذهبی استان طنین‌انداز می‌شود.

برازش

وی افزود: از مهم‌ترین اعمال مستحبی در این ماه برگزاری مراسم دعای عرفه است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد و خدای متعال در این روز بنده خود را مورد لطف و عنایت خاص خود قرار می‌دهد، بنابراین باید قدر این روز و این مراسم را دانست و از لحظه لحظه‌های قرائت این دعا و این ایام بیشترین بهره را گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت این دعا و توصیه بزرگان دین به برگزاری این مراسم و برپایی آن خاطرنشان کرد: مومنان و مسلمانان بعد از قرائت این دعای ارزشمند خود را به خدای متعال نزدیک‌تر کرده و از ایشان طلب رزق معنوی و مادی می‌کنند و این دعا زمینه کسب معرفت الهی در ادامه مسیر بندگی است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم دعای عرفه بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفت که به لطف خدای متعال در سال‌های اخیر حضور جوانان و نوجوانان در برپایی این مراسم قابل توجه است که امیدواریم امسال هم این مراسم با شکوه خاصی برگزار شود.

برازش در پایان گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در شهرهای استان، ۱۱۵مسجد و حسینیه و اماکن مذهبی آماده برپایی این مراسم معنوی هستند و اداره کل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تشکیل ستاد ویژه‌ای که متشکل از واحد اعزام اداره کل تبلیغات اسلامی، کانون مداحان و شاعران آئینی استان و شورای هیئت‌های مذهبی کهگیلویه و بویراحمد هستند برای هرچه باشکوه‌تر این مراسم در شهرهای استان برنامه‌ریزی کرده است.

انتهای پیام/د