پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: اینکه بگوییم مسائل سیاسی در انتخاب مدیران مدارس دخیل نیست دروغ بوده ولی باید از شدت و حدت آن کاسته شود.

به گزارش ریواس جنوب هادی زارع‌پور ، اظهار داشت: طرحی را با هدف انتخاب مدیران مدارس بر اساس شایسته سالاری با برگزاری آزمون در دستور کار وزارت آموزش و پرورش بوده و امسال به صورت پایلوت در مراکز استان‌ها اجرایی می‌شود و امیدوارم سال آینده این مهم در تمامی شهرستان‌ها محقق شود.

وی با اشاره به اینکه آزمون ارزیابی توانمندی انتخاب مدیران مدارس ۸۰۰ امتیاز دارد، عنوان کرد: فرایند انتخاب مدیران مدارس بر اساس شایسته سالاری دارای ۳ مرحله آزمون علمی با ۲۰۰ امتیاز، مصاحبه با ۴۰۰ امتیاز و بررسی سوابق فرد نیز ۲۰۰ امتیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح نگرانی‌ها به حداقل می‌رسد، ابراز کرد: امیدوارم سال آینده از حالت آموزش خارج و در تمام مناطق با هدف کاهش نگرانی‌ها اجرایی شود.

وی ادامه داد: سعی کردیم خیلی افراط گرایانه برخورد نشود بلکه اعتدال به عنون سیاست دولت در دستور کار باشد ولی بگوییم مسائل سیاسی در انتخاب مدیران مدارس دخیل نیست دروغ بوده اما باید از شدت و حدت آن کاسته شود.