پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس، با اعلام یک خبر خوب برای پزشکان خانواده شهری در آستانه‌ی روز پزشک، از به‌روز شدن پرداختی‌های پزشکان برای اولین بار خبر داد.

دکتر صابر فرخی لاریجانی در گفت‌وگو با ریواس جنوب، با اذعان به این مطلب که از زمان آغاز اجرای طرح پزشک خانواده در فارس، حدود ۱۲۰۰ پزشک خانواده شهری در این استان به‌صورت غیرمستقیم حقوق‌بگیر سازمان‌های بیمه‌گر به حساب می‌آمده‌اند، اظهار داشت: دریافتی‌های نامنظم و با تأخیر پزشکان خانواده شهری ازجمله دغدغه‌های جدی این قشر بوده که به‌صورت طبیعی مشکلاتی را ایجاد می‌کرد.

او با اشاره به تلاش‌های بیمه سلامت برای رفع این دغدغه‌ها، گفت: یکی از برنامه‌های ابتدایی بیمه سلامت، نظم در این پرداخت‌ها بوده؛ در مرحله‌ی بعد سعی کردیم میزان تأخیرها را کمتر و کمتر کنیم و خوشبختانه در روزهای اخیر سرانجام توانستیم تأخیرها را به صفر برسانیم و در واقع در پرداخت مطالبات این قشر نیز به‌روز شویم.

به گفته‌ی فرخی لاریجانی، پرداختی به پزشکان خانواده شهری در قالب سرانه‌ی جمعیت تحت پوشش این پزشکان و به‌صورت ۸۰ درصد علی‌الحساب و ۲۰ درصد پایش است که بخش علی‌الحساب آن از ماه جاری به‌روز شده و بخش پایش آن نیز مطابق روال معین پس از انجام بررسی‌های لازم تعیین و پرداخت می‌شود. او اظهار امیدواری کرده که برنامه‌ی پرداختی این بخش نیز منظم و دقیق شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس خاطرنشان کرد: به‌روز شدن مطالبات و پرداختی‌های مربوط به پزشکان خانواده شهری، اتفاق میمونی است که سال‌ها دنبال آن بودیم و بالاخره توانستیم به آن دست پیدا کنیم.

فرخی لاریجانی با اظهار امیدواری برای تداوم این فرایند، گفت: بابت این اقدام خوب لازم است به سهم خودم از زحمت‌های دکتر گل‌علیزاده به‌عنوان قائم مقام مدیرعامل سازمان و عضو انجمن پزشکان عمومی کشور و معاونت‌های فنی، پشتیبانی و توسعه سازمان بیمه سلامت تقدیر کنم؛ ضمن اینکه نگاه ویژه‌ی شخص مدیرعامل سازمان، زمینه‌ساز تحقق تحولات در نظام پرداخت مطالبات شرکای کاری بیمه سلامت بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت فارس، به‌روز شدن مطالبات پزشکان استان را نوعی قدردانی از زحمات آنها در آستانه‌ی روز پزشک توصیف کرد و ضمن تبریک این روز، بیان داشت: امیدوارم با این اقدام، تلاش‌های پزشکان خانواده شهری بیش از پیش بر روی افزایش کیفیت خدمات، جهت‌دهی صحیح نوع مراقبت‌ها ازجمله تأکید بیشتر بر بهداشت و پیشگیری و در نهایت کاهش دغدغه‌ها و رضایت‌مندی مردم متمرکز شود.

گفتنی است پرداخت‌های بیمه سلامت به شرکای کاری و طرفین قرارداد این سازمان ازجمله بخش‌های دولتی، دانشگاهی، بستری، درمانگاه‌ها، مطب‌های متخصصین، داروخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، پاراکلینیک‌ها و … در ماه‌های اخیر افزایش یافته و در اغلب موارد به‌روز شده است.

انتهای پیام/ سجاد بنام