پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هفته دولت هیچ پروژه‌ شاخصی آماده افتتاح نیست، گفت: مردم آماده باشند در ماه‌های آینده پروژه‌های مهمی چون گازرسانی به مناطق و بخش‌ها، جاده دهدشت به سوق و سد کوهبرد به آن‌ها تحویل داده می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، عدل هاشمی‌پور به فارس گفت: به رغم همه مشکلاتی که دامنگیر دولت است و با وجود منابع مالی محدود نسبت به سال‌های گذشته وضعیت اعتباری شهرستان نسبت به گذشته خوب است و در برخی جاها با رشد ۱۵ تا ۲۰ درصدی روبرو هستیم.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با اعلام رضایت از توزیع اعتبارات شهرستان افزود: با شناختی که از شرایط کشور و منابع دولت دارم اعتباارت را خوب می‌دانم ضمن اینکه همیشه اعتقاد دارم نباید قانع باشیم.

هاشمی‌پور با بیان اینکه با منابع محدود دولت نمی‌توان این عقب ماندگی را برطرف کرد گفت:باید از بخش خصوصی، جذب سرمایه‌گذار، خیرین و مؤسساتی که کار عام المنفعه انجام می‌دهند کمک بگیریم .

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس تصریح کرد: امیدوارم این اعتبارات مدیریت شود و مدیران نسبت به جذب حداکثری اعتبارات تلاش کنند.

وی، تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام را در اولویت خواند و گفت: پروژه ۱۰ کیلومتری جاده داریم که ۱۲ سال زمان برده است، باید مدیریت کنیم این پروژه‌ها تکمیل شود انتظار دارم این اولویت‌بندی در همه حوزه‌ها مدیریت شود.

هاشمی‌پور با تأکید بر اینکه هیچ پروژه‌ای حتی با پیشرفت فیزیکی ۹۰ تا ۹۵ درصد نباید افتتاح شود بیان داشت: پروژه‌های افتتاحی باید ۱۰۰ درصد تکمیل شده و آماده بهره‌برداری شود.

هاشمی‌پور گفت: قطعا استاندار، معاون عمرانی استاندار و فرماندار این توجه را داشته باشند پروژه‌هایی که از تکمیل آنها پنج تا ۱۰ درصد مانده افتتاح نشود زیرا در نگاه مردم چیز خوبی نیست.

وی در پاسخ به وعده‌های مکرر در تعیین زمان بهره‌برداری از جاده سوق تصریح کرد: با شناختی که از کارهای باقی‌مانده این پروژه دارم فکر نمی‌کنم طی هفته دولت به بهره‌برداری برسد.

هاشمی‌پور گفت: امیدوارم دو تا سه هفته بعد از هفته دولت گازرسانی به دیشموک و چاروسا و جاده سوق به دهدشت را بتوانیم افتتاح کنیم.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس با بیان اینکه طی هفته دولت شاهد افتتاح هیچ پروژه کلانی در شهرستان نخواهیم بود،اظهار داشت: پروژه‌های ریز و متوسطی داریم اما پروژه کلان از جمله گازرسانی به حوزه دشمن‌زیاری و چاروسا و دیشموک و دیگری جاده سوق به دهدشت و جاده دهدشت به چرام که در اولویت بودند با تأخیر انجام می‌شوند باید تلاش کنیم سه هفته بعد از هفته دولت جاده دهدشت به سوق و گازرسانی به دیشموک و چاروسا را به بهره‌برداری برسانیم.

وی، افزود:پروژه قابل ذکری در کهگیلویه نمی‌توانم مثال بزنم که هفته دولت شاهد افتتاح آن باشیم شاید ظرف یک ماه آینده پروژه‌های خوبی داشته باشیم اما پروژه کلانی نمی‌توانم اسم ببرم ولی مردم خودشان را آماده کنند در آینده پروژه‌های خوبی از جمله سد کوهبرد، جاده دهدشت به سوق و گازرسانی به بخش‌ها را خواهیم داشت.

انتهای پیام/ک-ب