دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان فارس خبر داد؛ اخذ هرگونه وجه تحت عنوان «تفکیک آپارتمان» خلاف قانون است/ انبوه‌سازان فارس موارد را به انجمن اعلام کنند


پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان فارس، با اشاره به غیرقانونی بودن اخذ هرگونه وجه تحت عنوان «تفکیک آپارتمان»، از انبوه‌سازان خواست که موارد را جهت پیگیری به این انجمن اعلام کنند.

احمدرضا جوکار در گفتگو با ریواس جنوب، با اشاره به نامه‌ی اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها، اظهار داشت: بر اساس دادنامه شماره ۲۴۰ مورخ ۹۳/۴/۲ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، اخذ هزینه تفکیک آپارتمان از اشخاص ثالث، خلاف قانون و خارج از اختیارات سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام شده است.

دبیر انجمن انبوه‌سازان فارس با یادآوری حساسیت وزارت راه و شهرسازی برای جلوگیری از اقدامات غیرقانونی در استان‌ها، تأکید کرد: اعضای انجمن انبوه‌سازان فارس می‌توانند ضمن خودداری از پرداخت هرگونه وجه تحت عنوان تفکیک آپارتمان، مورد را به دبیرخانه انجمن جهت انعکاس به مقامات مافوق و پیگیری موضوع، اعلام کنند.

نایب رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان ایران در پایان اظهار امیدواری کرد که با اجرای قوانین موجود، مشکلات حوزه ساخت و ساز در کشور کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/ سجاد بنام