پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد از بهره برداری ۴۹ پروژه آموزشی و ورزشی در مهر ماه امسال خبر داد و گفت طی بهره‌برداری از این پروژه ها ۱۶۵ کلاس درس نوساز به مجموعه کلاس های استان افزوده می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج؛ جهان محرابی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: قرار است آیین افتتاح پروژه های نوسازی مدارس از طریق ویدئو کنفرانس با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شود.

محرابی اعتبار این ۴۹ پروژه را بالغ بر ۲۷۰ ‌میلیارد ریال اعلام کرد و اضافه کرد که این اعتبار ١٨ هزار و ۷۰۰ متر مربع را برای توسعه مدارس استان پوشش داده است.

وی همچنین بیان داشت ۶۸ پروژه آموزشی در دست اجرا داریم که با بهره برداری از این طرح ها ۴۵۸ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۵۸۰ میلیارد ریال احداث می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان جمعیت دانش آموز‌ی کهگیلویه و بویراحمد را در بخش دولتی حدود ۱۲۰ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد ۷۰ هزار نفر، در مقطع ابتدایی ۲۸ هزار نفر ‌در مقطع متوسطه اول و ٢٢ هزار نفر در مقطع متوسطه دوم مشغول به تحصیل هستند.

محرابی آمارهای جالبی هم داشت از جمله اینکه از سال ۹۲ تاکنون ۱۴۱ مدرسه در قالب ۳۲۹ کلاس درس با زیربنای ۳۵ هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال توسط خیرین ساخته شده است. مضافاً اینکه کل مدارس تحویلی در این سال‌ها در استان ۲۲۶ مورد می باشد که ۸۲۶ کلاس درس را در خود جای داده اند. بنا به گفته محرابی اعتبار کل مدارس تحویلی در دولت تدبیر و امید ۹۸۰ میلیارد ریال می‌باشد.

از دیگر آمارهای قابل تامل جهان محرابی می توان به مدارس روستایی اشاره کرد که تعداد دانش آموزان کمی دارند؛ ‌انجا که وی گفت بیش از ۶٧۴ مدرسه روستایی زیر ۱۵ نفر دانش‌آموز دارند.

آمار مدارس پیش ساخته هم از نگاه خبرنگاران در استان بالا بود که البته مدیر کل نوسازی مدارس استان تصریح کرد که مناطق صعب‌العبور زیادی در استان وجود دارند که برای خدمت رسانی به آنها ترجیح دادیم از مدارس پیش ساخته استفاده کنیم.

بر این اساس تعداد مدارس پیش ساخته در استان ۱۲۵ مورد می باشد که ۴۰ میلیارد ریال هزینه در بر داشته اند.

انتهای پیام/ ‌ب