پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 مدیرکل بیمه سلامت استان فارس، با ابراز خرسندی از به‌روز شدن پرداختی‌های بیمه سلامت در سال جاری، از تسویه‌ی معوقات باقی‌مانده این بیمه به شرکای کاری خود تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب، دکتر صابر فرخی لاریجانی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای دولت در استان فارس، گفت: با سیاست‌های جدید سازمان بیمه سلامت، خوشبختانه در سال جاری نظام پرداخت‌های ما به مراکز دولتی و خصوصی استان فارس کاملاً منظم و به‌روز شده است و در حال حاضر هیچگونه بدهی معوقی مربوط به سال جاری نداریم.

** کاهش بدهی معوق بیمه سلامت به ۳ ماه

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس همچنین از کاهش مجموع بدهی‌های معوق بیمه سلامت به ۳ ماه خبر داد و تصریح کرد: سرجمع بدهی‌های بیمه سلامت به طور میانگین ۶ ماه و مربوط به سال ۹۶ (معادل حدود ۵۰۰ میلیارد تومان) بوده که با پرداختی اخیر در قالب اوراق خزانه اسلامی، در حال حاضر این میزان به سه ماه (معادل حدود ۲۰۰ میلیارد تومان) کاهش پیدا کرده است.

فرخی لاریجانی وعده داد که بدهی معوق باقی‌مانده نیز به مرور و پیش از پایان سال ۹۷، تسویه خواهد شد.

** ۵۵ درصد مردم فارس تحت پوشش بیمه سلامت

بر پایه آمارهای این مقام مسؤول، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر (معادل ۵۵ درصد) از جمعیت استان فارس تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

بیمه سلامت در قالب پنج صندوق تخصصیِ کارکنان دولت، روستائیان و عشایر، سایر اقشار، ایرانیان و سلامت همگانی به بیمه‌شوندگان پرجمعیت خود، خدمات ارائه می‌دهد که در کشور حدود ۸۵ درصد و در استان فارس حدود ۸۸ درصد از این خدمات، کاملاً رایگان است.

انتهای پیام/ سجاد بنام