پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالیکه یک مقام قضایی، توقف اجرای نمایش سیاه بازی «گربه عبید» در شیراز را وقوع «بزهکاری» در برخی از شب های اجرا اعلام کرده، کارگردان این نمایش اجتماعی نسبت به اتهام ضد دینی بودن نمایش خود، به شدت واکنش نشان داد.

به گزارش ریواس جنوب، یک مقام قضایی که نخواست نامش فاش شود به ایرنا گفته که «مستنداتی در این رابطه به دستگاه قضایی رسیده که وجود بزهکاری را تایید و محرز می کند.»

در همین حال یک روحانی مخالف اجرای نمایش گربه عبید هم در سخنرانی خود در یک مسجد شیراز گفته بود: «به عنوان یک شهروند، یک ایرانی و یک مسلمان باید اعلام کنم این نمایشنامه هم ضد فرهنگ است، هم ضد ارشاد و هم ضد اسلام. آقایان اعضای شورای شهر که به تماشای نمایش رفته اید و به به و چه چه کرده اید، حق شیراز این نیست. خودتان می دانید چه کسانی را هدف گرفته اید؛ آب به آسیاب دشمن نریزید.»

** واکنش کارگردان نمایش گربه عبید

اما نویسنده و کارگردان نمایش گربه عبید در این باره در صفحه شخصی اش نوشته است: «من مسلمانم! کارم فرهنگسازی است. با وجود مجوز، در روز شنبه به احترام شهادت امام محمد باقر (ع) اجرای نمایش را به خواست خود لغو کردم. تهمت زدن به دیگران گناه بزرگی است باید پاسخگوی این تهمت ها باشید. شما با چشم خود گربه عبید را دیده اید که به من، مسئولین اداره ارشاد و اعضای شورای شهر تهمت ضد اسلام و ضد فرهنگ زدید؟»

امیر بهبودنیا در گفت و گو با خبرنگار یک روزنامه چاپ شیراز هم شائبه طرح مباحث ضد دینی در نمایشش را رد کرد و گفت: «فیلم نمایش موجود است و حاضرم با هر کارشناس دینی به تماشای آن بنشینم و به تک تک ادعاها پاسخ دهم.»

او تصریح کرده که «ذات نمایش های سیاه بازی نقد اجتماعی است که گربه عبید هم از آن مستثنی نیست، اما به هیچ وجه هیچ یک از ارکان حکومت در آن مورد نقد قرار نگرفته اند.»

بر پایه این گزارش، اجرای نمایش مجلس سیاه بازی گربه عبید از ۲۵ مرداد در شیراز آغاز شد و قرار بود تا ۹ شهریور در تماشاخانه لایق واقع در دروازه کازرون شیراز به روی صحنه باشد اما تنها پس از سه روز متوقف شد.

انتهای پیام/ سجاد بنام