پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

میدان عرضه دام شهر یاسوج که سالیان سال از مطالبات مردم و دامداران بود، بالاخره به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد احمدی در آیین افتتاح این طرح، اظهار داشت: سال‌ها بود که در راستای توسعه استان مبحث ایجاد این میدان مطرح بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد جلوگیری از خروج دام از استان، افزایش درآمد دامداران، رعایت مسائل بهداشتی را از مزایای احداث میدان عرضه دام زنده در شهرستان بویراحمد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این اقدام جهادکشاورزی جای تقدیر دارد، گفت: بدون شک با آغاز به کار این طرح عرضه و فروش دام زنده در استان رونق می‌گیرد و این کار بزرگی بود کهانجام شد.

احمدی گفت: این میدان می‌تواند پایه اصلی عرضه و فروش دام زنده در استان باشد و نظارت بیشتر و بهتری در این حوزه انجام شود.
نماینده عالی دولت در استان با تاکید براینکه ما موظف به تامین سلامت مردم هستیم، اظهار داشت: به طور قطع با توسعه این میدان کنترل بیشتر بر روند قیمت‌ها انجام می‌شود و محصولات دامی به صورت بهداشتی و سالم در اختیار مردم قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین افتتاح با بیان اینکه برای اولین بار در سطح این استان شاهد احداثیک میدان عرضه دام هستیم، تصریح کرد: این استان ظرفیت‌های زیادی در حوزه دام دارد و این طرح با ظرفیت بیش از یک‌هزار رأس دام سبک و ۲۰۰ رأس دام سنگین می‌تواند بستری مناسب برای بهبود اقتصاد این استان و معیشت دامداران و عشایر ما باشد.

الیاس تاج‌الدینی افزود:سرمایه‌گذاری این طرح ۱۷ میلیارد ریال و مساحت این طرح ۶ هزار متر مربع است که در سال ۹۶ شروع شده و برای ۱۰ نفر شغل مستقیم ایجاد می‌کند.
وی از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی برای حمایت از سرمایه‌گذاران در همه حوزه‌های تولیدی خبر داد و گفت: در سایر شهرستان‌ها نیز چنانچه متقاضی احداث میادین عرضه دام وجود داشته باشد، در ارائه تسهیلات، مشاوره و صدور مجوزات حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/د