پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 هشتمین اجلاس شورای اسلامی استان فارس با حضور نمایندگان شهرستان‌های این استان، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان جهرم و مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب، این اجلاس با دو دستور کار بررسی نحوه انجام آموزش در شوراها و شیوه‌نامه‌ی نظارت شورای اسلامی استان بر عملکرد شوراها و دستگاه‌های مختلف استان آغاز شد که با پیشنهاد عبدالرزاق موسوی رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای عالی استان‌ها و رأی موافق اعضای شورای استان، این دو دستور کار به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع شد تا پس از بررسی کارشناسی، در صحن شورای استان مورد بررسی ویژه قرار گیرد.

همچنین موضوع اختصاص ساختمان مستقل برای شورای اسلامی استان ازجمله موضوعات دیگری بود که اعضای این شورا بر آن تأکید کردند.

پیشنهاد موسوی در این زمینه هم مورد موافقت اعضا و همچنین مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس قرار گرفت.

بر این اساس مقرر شد که پیگیری‌های لازم برای اختصاص یک قطعه زمین به شورای استان و احداث ساختمان با کمک تمامی شهرداری‌های ۲۹ شهرستان استان و همچنین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان انجام شود.

بر پایه این گزارش و به گفته‌ی علی خرمی رئیس شورای اسلامی استان فارس، هشتمین اجلاس این شورا با حضور چند میهمان ویژه، به بحث‌های مقدماتی خوبی در دو حوزه‌ی عمرانی و شوراهای استان منجر شد.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران و نماینده مردم شهرستان جهرم در مجلس شورای اسلامی با حضور در این اجلاس آخرین وضعیت حوزه‌ی عمرانی کشور و استان فارس را برای نمایندگان مردم این استان تشریح کرد.

علی‌نقی طبیب لقمانی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس نیز که خود سابقه‌ی زیادی در حوزه‌ی شوراها در کارنامه دارد، به تبادل نظر و هم‌اندیشی با اعضای شورای استان فارس پرداخت.

مشروح این گزارش، به تفصیل در گزارش‌های آتی می‌آید.

انتهای پیام/ سجاد بنام