پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حمید آذربو با ارسال متنی در واکنش به صحبت‌های فرماندار بویراحمد در دانشگاه یاسوج نوشته است؛ ناقص بودن اطلاعات یک فرد تا این حد آن هم در جایگاه بالاترین مقام سیاسی یک شهرستان، جای تعجب دارد؛ او در حوزه اقتصادی نیز خطاب به شاهرخ کناری گفت که چگونه شما می‌گویید که گرانی‌ها ربطی به دولت ندارد؟ حداقل در همین شهر یاسوج که مدیر آن هستید، ضعف مدیریتی و نظارتی خود بر بازار را به این و آن نسبت ندهید.

در متن انتقادی این دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی آمده است؛

جناب آقای کناری فرماندار بویراحمد و اجرایی ترین مسئول دولتی در این شهرستان

امروز در جلسه‌ی دانشگاه یاسوج ۲ نکته رو مطرح نمودید که بنده به‌ عنوان یک شهروند و دانشجو از شنیدن آنها بس متعجب شدم!!!

جنابعالی دو مورد را اشاره کردید که اولاً وضعیت اقتصادی موجود و گرانی ها و.. نتیجه بازی‌های سیاسی است و ربطی به دولت ندارد.
و دوم اینکه بعد از برجام هیچ تحریمی اعمال و عملیاتی نشده که مطرح کردن این اطلاعات ناقص ازسوی یک شخص سیاسی با این جایگاه مدیریتی جای تاسف دارد فلذا من بابت ترفیع و تکمیل اطلاعات ناقص شما چند نکته‌ای را عرض می‌کنم.

در خصوص اینکه تحریمی بعد از برجام اعمال نشده باید خدمت شما عرض کنم چندین مورد تحریم اساسی ازسوی ایالات متحده اعمال شده::
۱-محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران: براساس فصل ۲۰۳ متن لایحه بودجه سال ۲۰۱۶ آمریکا که اکنون قانون شده شهروندان ۳۸ کشوری که تاکنون می‌توانستند برای تجارت یا گردشگری به مدت ۹۰ روز بدون اخذ روادید در خاک آمریکا اقامت داشته باشند اگر در ۵ سال گذشته به ایران سفرکرده باشند دیگر نمی‌توانند همانند قبا بدون روادید وارد خاک امریکا شوند.

۲-تمدید ۱۰ ساله قانون ایسا: آمریکایی‌ها تلاش داشته‌اند فضای رعب و وحشت رادربانک ها، شرکت هاو کشورهای مختلف همچنان نگه دارند تا ایران از فرصت حاصل از برجام نتواند سودی ببرد؛ بنابراین این قانون مانعی بر سرتوسعه بخشی انرژی وافزایش تولیدات نفت گازو پتروشیمی بوده که نهایتاً منجر به کاهش درآمد ملی میشودو این قانون پایه‌های اصلی اقتصادایران را هدف گرفته است.

۳-وضع تحریم علیه شرکت‌ها و افراد مرتبط با ایران:: درست دریکسالگی اجرای برجام وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ایران اعمال کرده که نمونه‌ی آن شرکت ساختمانی تجاری ماهر، شرکت تجاری انرژی میراژ و.. بوده.
۴-مصادره ۱/۶ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی در لوکزامبورگ

۵-تحریم علیه ۳ فرد و ۸ شرکت جهت همکاری با برنامه موشکی ایران
۶-تحریم مبادلات دلاری وریالی، خریدوفروش طلا و صنایع هواپیمایی و…تنها گوشه‌ای از این تحریم‌ها می‌باشد.۷-تحریم کاتسا و..

و اما در مورد بازی‌های سیاسیومشکلات اقتصادی:
شما صراحتاً فرمودید که وضعیت اقتصادی موجود و گرانی‌ها ناشی از بازی سیاسی گروهی خاص است؛ لازم است دراین رابطه چند یادآوری خدمتتان عرض کنم.

اگر شما به خاطر داشته باشید آقای حسن روحانی در جریان مناظرات سال ۹۲ به‌طور قاطع ۷۵ درصد مشکلات معیشتی واقتصادی رو ملهم از سومدیریت و مسائل داخلی ذکر کردند و تنها ۱۵ درصد از مشکلات را متاثر ازتحریم ها دانسته‌اند!!!

جناب کناری فرماندار بویراحمد: سرعت موشکی پوشک، نقره داغ کردن مردم با افزایش قیمت طلا، واگذاری ۲ تن طلا به افراد خاص؛ دراختیارگذاشتن دلار به نهادهای خاص جهت ورود کالاهای غیر اولویت دار، پیشی گرفتندقیمت تخم مرغ از مرغ! گران شدن اقلام اساسی سفره‌ی مردم چه دخلی به بازی‌های سیاسی دارد؟

مگر شما مدیر اجرایی نیستید که با تخلفات و گرانی ها برخورد کنید؟ در شهر یاسوج که شما مدیرش هستید قیمت یک کالای مشخص در دو مغازه هم جوار تفاوت فاحش دارد؛ آیا عدم نظارت و سومدیریت شما و سایر همکارانتان عامل اصلی این وضع نبوده؟ آقای فرماندار دیگر دوران فرار به جلو و عوام فریبی به سر رسیده که مشکلات موجود را به گردن دیگران و بازی‌های سیاسی بیندازید چرا که ضعف مدیران دولت تدبیر و امید برای آحاد جامعه مبرهن و آشکار شده است.

در پایان جهت تخصصی‌تر و دقیق‌تر مسائل فوق شما را به مناظره باحضور رسانه‌ها و محفلی آکادمیک دعوت می‌کنم.

انتهای پیام/ حمیدآذربو
دانشجوی ارشد علوم سیاسی علامه طباطبایی