پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

علی القاصی‌مهر – رییس کل دادگستری استان فارس

 در ادامه انتشار رسمی اسامی محکومین پرونده‌های مربوط به فساد، رییس کل دادگستری فارس به تشریح برخی از پرونده های مفاسد اداری، دلالی و کارچاق‌کنی پرداخت.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، علی القاصی مهر در این زمینه گفت: از ابتدای سال ۹۰ تاکنون بالغ بر یک هزار و ۹۰۸ نفر دستگیر، محاکمه و متناسب با جرم مجازات شده اند یا پرونده آنان در حال بررسی است.

القاصی مهر در بیان مصادیقی از این احکام گفت: صفی الدین عبداللهی به ۴ سال حبس و بازگرداندن ۸ میلیارد ریال اموال مردمی، سید کاظم حسینی به ۱۶ ماه سال حبسر تعزیری و جریمه نقدی و بازگرداندن وجوه اخذ شده از افراد، بهنام آدابی نیا مشهور به سد مهدی به ۱۰ سال و ۶ ماه حبس جزای نقدی و بازگرداندن اموال شاکیان محکوم شده اند.

رییس کل دادگستری فارس با بیان اینکه این احکام در سال های مختلفی صادر و قطعی شده است؛ تاکید کرد که این افراد همه به واسطه ی دلالی، ادعای غیرواقعی مبنی بر نفوذ در اداره ها و دستگاه های مختلف نظیر دادسراها و کلاهبرداری بوده است.

رییس کل دادگستری فارس با بیان اینکه مباحث کلاهبرداری و تخلفات فضای مجازی و اینترنتی هم مد نظر دستگاه قضایی بوده است؛ گفت: برخی از پرونده ها در این خصوص در حال رسیدگی است. یکی از این پرونده ها کلاهبرداری اینترنتی و فیشینگ به مبلغ ۲ میلیارد بوده که متهمان که ساکن استان دیگری نیز بودند شناسایی و اکنون تحت تعقیب هستند.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹