پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در هفته جاری در حوزه تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد دو برنامه متفاوت اجرا شد.

به گزارش ریواس جنوب حشمت الله اقبال پناه، رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با تشریح این برنامه ها گفت: تجهیرات ورزشی به صورت کاروانی در بین ۱۳ منطقه و شهرستان استان توزیع شد.
وی این تجهیزات را شامل انواع توپ، تور، میز تنیس روی میز، دروازه هندبال، میله والیبال، تخته بسکتبال، انواع راکت و بسته های آموزشی اعلام کرد.
وی ارزش ریالی این تجهیزات را مبلغ ۱۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود که این تجهیزات به سراسر استان بصورت کاروانی ارسال شد .

اقبال پناه ادامه داد: این هفته جشنواره تجلیل از مربیان برتر تربیت بدنی استان نیز برگزار شد.
وی افزود: در این جشن از نفرات برتر الگوی تدریس تربیت بدنی، علمی تخصصی و مربیان برتر تربیت بدنی شهرستانها و مناطق که جمعا حدود ۱۳۰ نفر بودند تجلیل شد.
وی هدف از برگزاری این جشنواره ها و خرید تجهیزات ورزشی را برگزاری مطلوب درس تربیت بدنی و افزایش انگیزه دبیران دانست.

برگزاری مسابقات ورزشی بین فرهنگیان در رشته های فوتسال و والیبال، برگزاری برنامه های کوهنوردی و پیاده روی برای دبیران تربیت بدنی، راه اندازی ۲کانون حرکات اصلاحی در یاسوج وگچساران، افتتاح ۲مدرسه تخصصی ورزش هندبال و والیبال در سطح استان و۲کانون ورزش زورخانه ای برای اولین بار اتفاق افتاده است.

علاوه بر اولین هایی که در چند سال اخیر در اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاد دیگر موارد مرتبط با این حوزه از جمله ایمن سازی ۱۰۲فضای آموزشی و ورزشی -اجرای حیاط پویا در۴۵۰مدرسه با اولویت مدارس ابتدایی-مشارکت فعال۴۶هزار و۵۰۰دانش آموز در برنامه ورزش صبحگاهی-۲۲هزار و۵۰۰ساعت آموزش ضمن خدمت برای مربیان ورزش استان با جدیت بیشتری پیگیری شد و از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه تربیت بدنی آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.