پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیین افتتاح گازرسانی به بخش چاروساصبح امروز باحضور رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، هاشمی پور نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، مومنی مدیر گازرسانی شرکت گاز کشور، فرماندار کهگیلویه و جمعی از مدیران محلی برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب،مومنی معاون وزیر نفت در این مراسم گفت: بیش از هزارو ۱۲۷ شهر به جز استان سیستان و بلوچستان یعنی۹۹ و ۷ دهم درصد جمعیت شهری در کشور از گاز لوله کشی استفاده می‌کنند.
مومنی از مردم خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند چرا که با مصرف بهینه می‌توان به مناطق بدون گاز، گازرسانی کرد.

رحمان خادم مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمدهزینه اجرای این طرح را ۶۰۰میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:با بهره برداری از این طرح یکهزارو ۶۸۸ خانوار شهری و هفت هزار و ۷۱۶ خانوار روستایی در این استان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
خادم گفت: علاوه بر ۲ شهر قلعه رئیسی و دیشموک تاکنون ۲۹ روستای این منطقه از نعمت گاز نیز بهره مند شدند.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: با بهره برداری از این طرح علاوه بر حفظ محیط زیست روند مهاجرت تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت.
هاشمی پور در این ایین باقدردانی از همه کسانی که همکاری کردند این روز رافراموش ناشدنی خواند وگفت:خوشحالم که ارزوی دیرینه ام محقق شد.

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ درمجلس افزود: خوشحالم که نمردم و این کار بزرگ برای مردم دوست داشتنی وبافرهنگ دیشموک وچاروسا انجام گرفت.
عدل هاشمی پور با اشاره به اینکه این طرح بر اساس زمان‌بندی مناسب اجرا شد گفت: گازرسانی به روستاهای تابعه این طرح باید با سرعت بیشتری نیز انجام شود.

همچنین شیروان کریمی عضو شورای اسلامی شهر قلعه ریسی گفت: بدون شک چنین امکاناتی که نصیب مردم می شود با همدلی مسولان و تلاش شبانه روزی نماینده کهگیویه در مجلس است.
کریمی تکمیل جاده برفکون و ورزشگاه قلعه ریسی را دو خواسته مهم مردم دانست و تاکید کرد: انتظار داریم که از ماشین آلات موجود در اختیار ما قرار دهند تا تکمیل جاده برفکون سرعت بگیرد.
وی گفت: ورزشگاه نیمه کاره از مطالبات جوانان است و امیدواریم که هر چه زودتر به بهره برداری برسد.

وی گفت: انتظار داریم که بیش از پیش به مناطق محروم توجه شود.