پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شهر قلعه‌رئیسی در منطقه چاروسا هیچ جایگاه خاصی برای سینه زنی در ایام محرم که مختص بانوان باشد ندارد.

به گزارش ریواس جنوب بانوان شهر قلعه‌رئیسی از این مساله نگران هستند و در تماس با ریواس جنوب گلایه های خود را از این محدودیت ابراز داشتند.

این بانوان معتفدند که در شهری که ادعای شهرستانی دارد هیئت بانوان عمومی وجود ندارد و بانوان هم از رفتن به هیأت های خانگی استقبال نمیکنند.

یکی از این بانوان گفت: سالهای قبل در جایگاه مصلی قبلی هیئت عمومی داشتیم اما فعلا که قسمت آقایان شده دفتر امام جمعه و قسمت خواهرانش شده آشپزخانه اش.

وی گفت: بانوان ما الان بخاطر محدودیت هایی که دارند مجبورند در جلوی جایگاه آقایان بنشینند و به سینه زنی آقایان نگاه کنند که بجاییکه ثواب کنند به گناه مرتکب میشوند.
وی که به نمایندگی از سایر بانوان سخن می گفت با ناراحتی شدید ادامه داد که کی، چه مسولی، چه مقامی و چه ارگانی باید جوابگوی بانوان این شهر باشد! بانوانی مذهبی و بانوان بی ادعا که شرکت در عزاداری حسین را مقدس و ستودنی میدانند و احترام خاصی برایش قائلند.
وی ادامه داد: کی باید جوابگو باشد؟آیا لایق نیستند که جایگاه عمومی داشته باشند برای عزاداری حسین؟در شهر یک مسئول هیأت عمومی بانوان هست که متأسفانه برای دکور هست و هیچ فعالیتی برای بانوان ندارد.
وی در پایان گفت: از مسولین شهرستانی تقاضای کمک داریم و میخواهیم که جایگاه هیأت عمومی بانوان در اختیار ما قرار دهند.

بر پایه این گزارش در برخی از مناطق و روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد بانوان در هیأت های عزاداری صرفا تماشاگران سینه زنی آقایان هستند و هیچ نقش موثری را در این ایام بازی نمی کنند.

هر چقدر که بانوان آرزو داشتند در میادین فوتبال و ورزشگاها تماشاگر باشند و به آرزویش نرسیدند برخی از آنها نیز به همان اندازه دوست ندارند که در چنین مراسماتی تماشاگر باشند اما گویا این داستان تماشاگر شدن یا نشدن بانوان همچنان ادامه دارد.