پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حادثه‌ی سقوط یک خودروی پراید به پایین پلی در روستای جاورده، به طور معجزه آسایی بدون تلفات جانی به خیر گذشت.

به گزارش ریواس جنوب شکستگی لوله های آب در استان کهگیلویه و بویراحمد و عدم توجه به آنها بخصوص در شهرستان کهگیلویه تمامی ندارد.
در بخش چاروسا همواره این مشکلات وجود داشت و قاعدتا وقتی عزمی برای حل این مشکلات در شهرهای بزرگتر وجود ندارد امید برای مرتفع شدن آنها در مناطق کوچک به حداقل می رسد.
شکستگی لوله ها در روستای جاورده با وجود پیگیری های روزانه ی شورا و دهیاری جاورده و همچنین اصرارهای بخشدار چاروسا بطور کامل منتج به نتیجه نشد تا امروز فضای سیل آسایی را در این روستا مشاهده گر باشیم.
سیلی که از باران و رحمت الهی در آن خبری نبود و بی تدبیری انسان ها عامل خلق صحنه های شبیه باران شدید شد.
صبح امروز راننده ی سورای پراید که چنین آبی را پیش روی خود متصور نمی کرد با دیدن ناگهانی این وضعیت تلاش برای گذر از این آب ها را داشت که از پل روستا به ته دره سقوط کرد و با پاره شدن کیسه های هوای آن پدر و پسر ۸ساله اش بصورت معجزه آسایی جان سالم به در بردند.

احمد بدره دهیار جاورده در همین زمینه گفت: این شکستگی ها باعث نگرانی مردم شدند و هر روز نسبت به این شکستگی ها واکنش هایی دارند.

وی گفت: برخی از مسولین شهرستان چندان توجهی به پیگیری ها ندارند.

بدره افزود: این شکستگی های اخیر در روستای جاورده مربوط به کنده کاری شرکت گاز است که البته با پیگیری های بخشدار محترم بخشی از شکستگی هایی که مربوط به هفته های قبل بود مرتفع شده است.

علی محمودی بخشدار چاروسا هم گفت: بلافاصله پس از اطلاعی که دهیار جاورده داد چون در محل فرمانداری بودم موضوع را به رییس آبفای شهرستان دادم و پیگیری کردند.

وی گفت کنده کاری شرکت گاز موجب این شکستگی ها شده که با توجه به اینکه کاری که شرکت گاز انجام دادند کار بسیار بزرگی بود و قطعا اختلالاتی در روند عادی زندگی مردم به وجود می آورد که از آبفای روستایی و شرکت گار انتظار داریم به جد پیگیر شکستگی ها باشند.

و اما مسول آبفای چاروسا پاسخ های متفاوتی نسبت به این مشکل داشت.
امرالله وحدانی با انتقاد شدید از مردم دو روستای دشت آزادی و جاورده گفت: هر اتفاقی می افتد مردم این دو روستا سریع همه را خبر می کنند و نمی گذارند ما فرصت داشته باشیم.
وی گفت: مگر ما به راننده گفتیم تصادف کند! راننده نباید تصادف می کرد و اگر تصادف کرد علتش سرعت زیاد بوده است و باید با دقت خودش را از آب رد می کرد و آب را باید موجودی مانند گاو یا انسان فرض می کرد.
وحدانی که شاید یکماه هم از عمر مسولیتش در چاروسا نمی گذرد در اظهاراتی خسته کننده ادامه داد: مگر قرار است ما همش در خدمت مردم این دو روستا باشیم؟ مگر ما امکاناتی داریم که بخواهیم مشکلات مردم را حل کنیم؟

در سال هایی که بحران بی آبی بیداد می کند چرا به چنین شکستگی هایی در اسرع وقت توجه نمی شود؟
آیا مدیریت پیر و بی انگیزه در راس آب و فاضلاب شهرستان عامل رها شدن امورات مرتبط با آب در کهگیلویه است؟
کمبود امکانات و نبود اعتبارات برای همه مشخص است اما با هزینه نکردن در چنین مواردی قطعا خطرات و اعتبارات بیشتری را در اینده متوجه مردم خواهند کرد.

گزارش از: عظیم بنام