پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مراسم تعزیه خوانی حضرت علی اکبر (ع ) با حضور چشمگیر مردم در روستای دشت آزادی بخش چاروسا برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب همزمان با هفتمین روز از دهه اول محرم و در راستای اجرای برنامه های فرهنگی مراسم تعزیه خوانی حضرت علی اکبر (ع ) توسط گروه تعزیه خوان شهر سوق با همکاری دهیاری,شورای اسلامی و هیئت امنای هیئت ثارالله روستای دشت آزادی در محل بولوار شهدای روستای دشت آزادی با نواختن آهنگ عزای سالار شهیدان با نی و طبل، مداحی و نوحه خوانی برگزار گردید.
در این آیین که با استقبال بی نظیر مردم بخش چاروسا مواجه شد، گوشه ای از مصائب وارده بر خاندان عصمت و طهارت در واقعه کربلا به نمایش درآمد.

رسول معصومی نژاد دهیار روستای دشت آزادی هدف از برگزاری این مراسم را بازسازی گوشه هایی از واقعه جانسوز عاشورا و مصائب آن با بهره گیری از ادبیات نمایشی و هنر در قالب اشعارمذهبی و حماسی عنوان نمود و اظهار داشت.
وی گفت: فداكارى‏هاى امام حسين (ع) و نقش او در زنده نگه داشتن دين اسلام، ويژه و حائز اهميت است و بایستی اين فداكاریها را زنده نگه داشت.
معصومی تاکید کرد: چون برپایی مراسم آیینی و سنتی تعزیه خوانی علاوه بر اینکه بنیه‌های مکتب اسلام و بنیه‌های اعتقادی را مستحکمتر می نماید باعث آشنایی شهروندان و به ویژه قشر جوان با وقایع عظیم کربلا خواهد شد.