پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

زمین ۶۴۰ متری ساخت یک مدرسه در روستایی در مارگون به ناگاه و در حین اجرای پروژه، ۲۰۰ متر شد! موضوعی که کوتاهی دستگاه اجرایی را نشان می‌دهد و زوایای دیگری هم دارد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، اداره‌کل نوسازی و تجهیزمدارس کهگیلویه و بویراحمد برای احداث یک مدرسه در روستایی در مارگون، زمینی را با صورتجلسه بدون تاریخ، به متراژ ۶۴۰ متر تحویل گرفت اما اکنون که پیمانکار، زمین را متر می‌کند،فقط ۲۰۰ متر است و زمین دیگری هم در کنار این زمین برای اضافه شدن به آن وجود ندارد.

 

یک طویله در کنار این مدرسه است و قطعه کوچکی که در نزدیکی محل احداث این پروژه وجود دارد به گفته معاون فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، قابلیت اضافه شدن به آن ندارد.

این موضوع روز گذشته در شورای فنی این استان مطرح شد و بر اساس اطلاعاتی که در این جلسه رد و بدل شد، پیمانکار نیز کار را شروع کرده اما اینک به بن بست شدیدی خورده و با کارفرما اختلاف جدی پیدا کرده است.

عزیز فیلی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأیید کرد که اداره‌کل نوسازی، بدیهات و نکات اولیه قوانین پیمان و مناقصه را رعایت نکرده و در ادامه کار تغییراتی خارج از برنامه داده است که قابل قبول نیست.

سهمگین، معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با لحاظ جوانب مختلف پیشنهاد خاتمه پیمان و تغییر پیمانکار را مطرح کرد و عزیز فیلی از اعضای شورا خواست تا در این باره اظهار نظر کنند.

فقط چهار نفر از اعضا از جله داوود راهزادی، مدیرعامل برق، حسین کاظمی، مدیرکل فنی استانداری، ابراهیم فرزانه، مدیرکل بنیاد مسکن و یک عضو دیگر اظهار نظر کردند که همگی این اعضا به اتفاق، بختیاری، معاون اداره‌کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد با خلع ید پیمانکار مخالفت کردند.

توجیه این افراد این بوده که روستا صعب‌العبور است، پیمانکار برای این پروژه هزینه زیادی کرده و انتخاب پیمانکار جدید و شرایط شروع مجدد آن برای دولت هزینه‌بر است.

اما بختیاری که نتوانست دلایل قانع‌کننده‌ای بیاورد و اعضا را قانع کند و سهمگین نیز برای خلع ید پیمانکار اصرار کرد، در نهایت معاون عمرانی استاندار بدون لحاظ نظرات مخالف اعضا و بدون رأی‌گیری پیشنهاد خلع ید را با “وتوی” خود تصویب کرد و مقرر شد که خاتمه پیمان اعلام شود و این پروژه با شرایط جدیدی از سر گرفته شود.

فیلی تأکید کرد که به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که پیمانکار جدید این دردسرها را نداشته باشد و یک مدرسه آبرومند تحویل مردم شود.

انتهای پیام/بنام-ک