پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کمیسیون گردشگری و زیارت شورای شهر شیراز از راه‌اندازی شهر غذا در یکی از خیابان‌های شیراز در آینده نزدیک، با هدف ساماندهی اغذیه فروشی های سیار و ایجاد جاذبه‌ی گردشگری در این شهر خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سولماز دهقانی در این بارهگفت: با توجه به اینکه خیابان غذا به عنوان جاذبه گردشگری برخی کشورها و شهرهای بزرگ جهان به شمار می آید، ایجاد خیابان غذا در شیراز در دستور کار کمیسیون گردشگری شورای این شهر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: وجود اغذیه فروشی های سیار در شیراز، افزون بر عدم رعایت بهداشت، موجب به وجود آمدن مشکلات ترافیکی و نازیبایی جلوه بصری شهر شیراز شده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به ضرورت جمع آوری و ساماندهی این اغذیه فروشی ها، گفت: برای ساماندهی این مراکز، کارگروهی متشکل از معاونت خدمات شهری، سازمان حمل و نقل و ترافیک، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تشکیل شده تا به برنامه ریزی و طراحی خیابان غذا بپردازند.

دهقانی اضافه کرد: پس از بررسی های نتایج این کارگروه، شهر غذا در آینده نزدیک در یکی از خیابان‌های شیراز به عنوان آزمایشی ایجاد خواهد شد.

عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز اظهار داشت: این لایحه پس از بررسی های کارشناسی برای تصویب به صحن علنی شورا شهر ارایه می شود.

** بررسی لایحه برگزاری نخستین جشنواره «پیکر تراشی» شیراز 

دهقانی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بررسی لایحه برگزاری نخستین جشنواره پیکر تراشی شیراز در دستور کار کمیسیون گردشگری قرار گرفته است.

وی بیان کرد: آثار برگزیده هنرمندان برای ارایه در این جشنوار، از سوی متخصصان شناخته شده حوزه هنر و پیکرتراشی مورد قضاوت و داوری قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ سجاد بنام