پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در پی حادثه خونبار صبح امروز در شهر اهواز که به دست گروهک تروریستی و تجزیه طلب الاحوازیه انجام گرفت و به کشته و زخمی شدن تنی چند از هموطنانمان انجامید، سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حرکت جنایتکارانه، شهادت جمعی از مردم بی‌گناه را به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت.

به گزارش ریواس جنوب متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درست یکروز پس از روز جهانی صلح و گفتگوی تمدنها، شاهد حرکتی تروریستی و جنایتکارانه در منطقه و بخشی از کشور هستیم که بیشترین خسارت و آسیب را از خشونت ٨ سال جنگ‌تحمیلی متحمل شده است.

گروهک تجزیه‌طلب و تروریستی الاحوازیه، آتش تجزیه‌طلبی را مستقیم به سوی مردم بی‌دفاع نشانه رفته و با توسل به جنایت کور حتی به زنان و کودکان بی‌گناه نیز رحم نکرده و آنان را نیز به خاک و خون کشیده است.

تردیدی نیست که آنچه در هیاهوی ترور و خشونت بیش و پیش از همه آسیب جدی خواهد دید، اصلاح‌طلبی و امید به اصلاح است و به همین دلیل جریان برانداز و تروریست ها بیش از آنکه بر ضد حکومت و حاکمان باشند، برضد خواسته های بحق مردم و اصلاح‌طلبی نقش‌آفرینی کرده و امید به فردای بهتر را سیاه و تباه می‌کنند.

حفظ تمامیت ارضی و پرهیز از حرکات خشونت‌طلبانه از اصول تخطی ناپذیر و خطوط قرمز همه جریان‌هایی است که دل در گرو آزادی و آبادی این سرزمین دارند و لذا همه گروه‌ها و احزاب ملی و اصلاح‌طلب باید بدون مماشات و رودربایستی در برابر ترور و جنایت بایستند و آن را محکوم کنند و نیز باید به حاکمان و سیاستگذاران کشور یادآوری کنند که ایجاد امنیت مبتنی بر خشونت، حذف آزادی و نادیده گرفتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی نتیجه‌ای جز امنیت متزلزل و شکننده به بار نخواهد آورد.

از این رو لازم است سیاستگذاران امنیتی کشور با بازنگری و تجدیدنظر در برخی از سیاست‌های پیش گفته، مدل امنیت ملی را مبتنی بر به رسمیت شناختن حقوق اقلیت ها، تامین حق مشارکت مردم، توسعه متوازن، رفع تبعیض، افزایش کارآمدی حاکمیت و بهبود در شاخص‌های حکمرانی خوب تعریف کرده تا شاهد امنیت فراگیر و پایدار در همه نقاط کشور باشیم.

“سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی” این اقدام جنایتکارانه و تروریستی را به شدت محکوم کرده و شهادت جمعی از هموطنان بی‌گناهمان را به ملت شریف ایران، خوزستان استوار و غیور و خانواده‌های داغدار آنان تسلیت عرض کرده و برای مجروحان مظلوم این فاجعه خونبار آرزوی عافیت و تندرستی دارد.

سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
٣١ شهریور ماه ١٣٩٧