پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

امروز با حضور بخشدار چاروسا، رئیس آموزش و پرورش و مسئولین محلی مراسم بازگشایی مدارس در مدرسه پروین اعتصامی قلعه رئیسی برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب، علی محمودی در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: پیشرفت و توسعه هر جامعه ای در سایه علم و دانش است که این مقوله نیازمند توجه ویژه و جدی به موضوع آموزش و پرورش است و اولین محیطی که دانش آموزان با جامعه واقعی و اجتماعی آشنایی می شوند مدرسه است.

بخشدار چاروسا بیان کرد: یکی از مولفه های توسعه پایدار انسانها توانمند می باشد که از طریق نظام آموزشی امکان پذیر است و به طور خاص آموزش و پرورش برای نقش آفرینی در جامعه نقش به سزایی دارد و در واقع آموزش و پرورش زیربنائی ترین نهاد در جامعه و شرط اصلی و توسعه پایدار است.

وی افزود: با توجه به سرعت تغییرات و پیشرفت های علمی و دگرگونی های آموزشی لازم و آشنایی با روز دنیا و نه فقط کتب درسی مدرسه می تواند افراد مستعد پیشرفت را تحویل جامعه دهد، بنابرین دانش آموزان سعی کنند با مطالعات جانبی و آموزشی مهارتهای دیگر مثل مطالعات سایر کتب خود را علاقه مند به مطالعه نماید.

محمودی خاطرنشان کرد: دانش آموزان امروز مغزهای متفکر و مدیران آینده مملکت هستند و از امروز باید آماده شدند تا پست های مدیریتی را در آینده به دست گرفته و نقش آفرینی کنند همانطوری که بسیاری از مدیران استانی و کشوری از اهالی همین منطقه هستند.

وی با بیان اینکه نباید شرایط سخت زندگی مانعی برای پیشرفت شما باشد چون افراد زیادی توانسته اند با برنامه ریزی پشتکار خود به مدارج عالی برسند و برای جامعه خود مفید باشند و باید دانش آموزان بدانند هدفشان چیست و برای رسیدن به آن تلاش کنند و اولین گام برای پیشرفت علمی دانش آموزان اعتماد به نفس آنان می باشد که باید با کمک اولیا و معلمین تقویت شود.
وی افزود:با توجه به اینکه مدرسه خانه دوم دانش آموزان میباشد باید محیطی جهت ارتقا توانمندی های آنها باشد محیطی که دانش آموزان در آن احساس راحتی کنند وبه ایده ها و نظرات انها توجه شود و نیز شیوه تدریس باید بگونه ای مدیریت شودکه دانش آموز را خلاق ،کنجکاو و نوآور بار بیاورد.