پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

همشهری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل استاندارد این استان شد تا مهدی متقیان بعد از قریب به ۵ سال از این مسئولیت کنار برود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، آیین تودیع و معارفه مدیرکل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد و مهدی متقیان جای خود را به بهمن رحمتی داد.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد در این آیین با بیان اینکه قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی، کل کشور را برای حرکت به سمت استانداردسازی بسیج می‌کند، اظهار داشت: برای اجرای این قانون نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی هستیم.

به گزارش تسنیم وحید مرندی‌مقدم افزود: تمام دستگاه‌ها موظف هستند هر تولید و فعالیتی که انجام می‌دهند بر اساس استاندارد باشد و سازمان استاندارد هم موظف شده بر امر استانداردسازی نظارت کند.

وی با بیان اینکه تنها راه برون‌رفت از عدم توسعه و یا تنها راه رسیدن به توسعه پایدار این است که از مسیر استانداردها عبور کنیم، گفت: برای رسیدن به این هدف نیاز به تغییر و تحولاتی در ساختارها داریم که این تغییر و تحولات شروع شده است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین با بیان اینکه موضوع استاندارد در کشور و استان‌ها در دهه اخیر مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: جایگاه سازمان استاندارد حاکمیتی است و باید تقویت شود.

عزیز فیلی با بیان اینکه زمانی یک کالا برای ما قابل استفاده است که دارای مهر استاندارد باشد، افزود: سازمان استاندارد می‌تواند در مبحث کنترل کیفی، تولید انواع مصالح ساختمانی، مواد غذایی و در ابعاد مختلف جامعه موثر واقع شود.

وی عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود وسعت کم به لحاظ نفت و گاز، صنعت گردشگری و صنعت ساختمان در جایگاه بالایی قرار دارد و بر این اساس باید تلاش شود روز به روز جایگاه استاندارد در آن تقویت شود.

مدیرکل جدید استاندارد کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین اظهار داشت: برای تحقق اهداف و برنامه‌ها در حوزه استاندارد نیازمند همکاری و همدلی مدیران اجرایی و مدیران واحد‌های تولیدی استان هستیم.

در پایان این آیین، از زحمات مهدی متقیان مدیرکل سابق استاندارد کهگیلویه و بویراحمد تقدیر و بهمن رحمتی به عنوان مدیرکل جدید منصوب شد.