پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از آنکه تغییر نام میدان شهدای نیروی انتظامی یاسوج در همه این سال‌ها از سوی شهروندان پذیرفته نشد و مردم همچنان از نام فلکه ساعت استفاده می‌کنند، شهردار یاسوج، از رایزنی با پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد برای تغییر نام این میدان مرکزی به همان نام قبلی خبر داد و گفت: اسامی میادین باید خیلی زود در حافظه بنشیند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی شهرداری یاسوج، نستهن مقدم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عدم هماهنگی حلقه مفقوده بین شهرداری و دستگاه‌های خدمات رسان بوده که باید در این زمینه تدبیری اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه تغییر المان‌های برخی میدان‌های شهر یاسوج در دستور کار است، عنوان کرد: در این زمینه با هدف استفاده از پیشنهاد صاحبنظران فراخوانی منتشر تا طرح‌های مختلفی ارائه و بهترین‌ها متناسب با داشته‌ها و فرهنگ غنی این دیار انتخاب شود‌.

مقدم با اشاره به اینکه نامگذاری میدان‌های شهر باید زود در حافظه بنشیند، ادامه داد: در زمینه تغییر میدان شهدای نیروی انتظامی به نام قبلی مکاتبه و رایزنی لازم با فرماندهی انتظامی استان انجام شده است.

شهردار یاسوج افزود: شهر خوب را شهروند خوب می‌سازد و در راستای تحقق این شعار و همچنین افزایش مشارکت شهروندان تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و همچنان در این زمینه برنامه‌های مختلفی در دستور کار داریم.

مقدم از تاسیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یاسوج در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مدیریت فرهنگی و حتی معاونت فرهنگی در شهرداری جوابگوی مطالبات به حق شهروندان نبوده و به همین دلیل پیگر تاسیس این سازمان شدیم.

وی خواستار کمک دغدغه مندان فرهنگ در قالب شورای سازمان شد و ابراز کرد: نگاه مدیریت شهری یاسوج به فرهنگ ویژه بوده و تاکنون ۵۴ مصوبه فرهنگی در شورای شهر تصویب شده است.

مقدم افزود: به طور حتم با تاسیس سازمان فزهنگی شهرداری شاهد افزایش تعامل با دستگاه‌ها و متولیان فرهنگ هستیم زیرا جزیره‌ای عمل کردن نمود خاصی نداشته و بازخورد مثبتی برای شهروندان ندارد.

وی با اشاره به اعزام خانواده ۳۳ نفر از پاکبانان و سبزبانان به مشهد مقدس تصریح کرد: مراسم همراه با کاروان حسین(ع) با حضور مهدی سلحشور مداح برجسته کشوری با حضور ۴ هزار نفر از شهروندان در گلزار شهدای یاسوج برگزار شد.

شهردار یاسوج با اشاره به بازگشایی مدارس و اقدامات شهرداری در این راستا بیان داشت: عملیات خط کشی محل عبور و مرور و نصب تابلوهای هشدار دهنده از جمله اقدامات شهرداری یاسوج در این زمینه بوده است.

وی با اشاره شستشوی مدارس در آخرین روز شهریور بیان ابراز کرد: برای نخستین بار مدارس شهر یاسوج توسط شهرداری شستشو و نظافت شد تا فضای سالم تر و دلپذیرتری برای دانش آموزان فراهم گردد.

مقدم خاطرنشان کرد: فضای شهری برای استقبال از آغاز سال تحصیلی با طرح ها و برنهای متفاوت مهیا شد.

انتهای پیام/د