پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۱۷۶ پروژه محرومیت زدایی در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۵ پروژه در هفته دفاع مقدس امسال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج،سردار یدالله بوعلی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون اجرای ۱۷۶ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفته که برخی از این پروژه‌های این هفته افتتاح و برخی نیز در آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع محرومیت‌ها از مردم، خیرین و دستگاه‌های اجرایی کمک می‌گیریم، عنوان کرد: بر اساس روحیه پاسداری برای رفع محرومیت‌ها، کمک به توسعه همه جانبه استان و اشتغال جوانان تلاش کرده و هرآنچه از دستمان برآید، کوتاهی نمی‌کنیم.

بوعلی با اشاره به اینکه پروژه‌های محرومیت زدایی در بخش‌های مختلف اجرایی می‌شوند، ابراز کرد: ۴ پروژه بهداشتی و درمانی شامل ۳ مرکز بهداشت و درمان و یک پایگاه اورژانس جاده‌ای تاکنون توسط سپاه فتح و با مشارکت دستگاه‌های اجرایی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

فرمانده ارشد نظامی کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) ۸۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان این استان احداث می‌شود که تاکنون عملیات اجرایی ۱۰۰ واحد اغاز شده است.

سردار بوعلی

بوعلی یکی از مهمترین دغدغه سپاه فتح را تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری دانست و ادامه داد: تاکنون ۵۶ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای ۶۲۰ طرح اقتصادی با هدف رونق تولید و اشتغال جوانان در استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: برخی از دهستان‌های محروم استان با هدف خدمات رسانی توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی به عنوان دهستان هدف شناسایی شده که تاکنون در این مناطق در حوزه آبرسانی اعم از شرب و کشاورزی اجرای ۳۷ پروژه در دستور کار قرار گرفته که در هفته دفاع مقدس ۱۲ مورد افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد از اعزام ۱۵۲ گروه جهادی متشکل از نیروهای داوطلب دانشجو و بسیجی محلات خبر داد و تصریح کرد: بازسازی عملیات ثامن الائمه، برگزاری نمایشگاه سیر تاریخی اسلام، انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس، افتتاح بیمارستان صحرائی در ظفرآباد چین لوداب و افتتاح فاز اول طرح مزرعه پرورش ماهی بازنشستگان سپاه با ظرفیت ۳۰ تن نیز از برنامه‌های مختص هفته دفاع مقدس امسال است.

وی با اشاره به مشارکت سپاه فتح در ساخت مساجد ادامه داد: احداث ۲۸ مسجد با مشارکت سپاه فتح در مناطق مختلف استان در دست اجرا بوده که ۱۰ مورد در هفته دفاع مقدس امسال به بهره‌برداری می‌رسد.