پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

۱۰ تن از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، در خصوص دو واقعه‌ی «نصب بنر جنجالی در سطح شهر شیراز» و «بازداشت “مهدی حاجتی” عضو دیگر این شورا»، بیانیه‌ای صادر کرده‌اند.

به گزارش ریواس جنوب، در این بیانیه که به امضای ۱۰ عضو شورای شهر شیراز رسیده، آمده است:

 بسم‌الله الرحمن الرحیم

مردم شریف، بزرگوار و شهیدپرور شیراز

با کمال تأسف در سالگرد پیروزی ملت ایران در برابر استکبار جهانی در ۸ سال جنگ تحمیلی و در ایامی که به پاس دفاع عزتمند مردم ایران «هفته دفاع مقدس» نام‌گذاری شده است، در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز شاهد اقدامی مشکوک، غیر قابل قبول و غیر فرهنگی در قالب چاپ و نصب بنری با تصاویری مجعول در یکی از تابلو‌های شهری بودیم که موجب آزردگی و اعتراض دلسوزان انقلاب و نظام را فراهم کرد و البته در این بین گروهی نیز تلاش کردند از این اتفاق پیش‌آمده به دنبال تسویه حساب انتخاباتی برآیند که پاسخ آنان را در فرصت مناسب و طی بیانیه‌ای جداگانه خواهیم داد .

اعضای امضا کننده در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز که در مراسم آغاز به کار فعالیت خود در پیشگاه مردم، به قرآن کریم سوگند یاد نموده، همچنان بر عهد و پیمان خود با موکلانشان وفادار خواهند بود .

نظر شهروندان محترم را به منظور تنویر افکار عمومی و رفع برخی شبهات و شایعات، به نکات مهم ذیل جلب می‌نماییم :

۱ – شورای اسلامی شهر شیراز که یکی از مأموریت‌های خود را تلاش برای ترویج ارزش‌ها و فرهنگ ایثار و شهادت دانسته و به آن می‌بالد، ضمن محکوم کرد‌ن این اقدام بر حفظ و دفاع از ارزش‌ها و دستاورد‌های انقلاب و نظام و به‌ویژه هشت سال دفاع مقدس تاکید دارد. این شورا مفتخر است در بین اعضای خود جمعی از ایثارگران، آزادگان و خانواده معظم شهدا را دارد .

۲ – شورای اسلامی شهر شیراز از شهردار محترم می‌خواهد ضمن ارائه گزارش کاملی از علل و انگیزه بروز این حادثه به این شورا و شهروندان، با عاملان و مسببین این اقدام ضد فرهنگی قاطعانه برخورد کند .

۳ – این اتفاق هشداری جدی برای مجموعه شهرداری است که در برنامه‌ریزی فرهنگی و تبلیغاتی بیش از گذشته حساسیت نشان داده، فرآیند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در سازمان‌های شهرداری را اصلاح کند و شورای اسلامی شهر شیراز نیز بر نظارت خود بیفزاید .

۴ – شورای اسلامی شهر شیراز نسبت به حفظ و صیانت از مرز‌های اعتقادی و فرهنگی و برائت از معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فرق ضاله حساس بوده و خود را مقید به عمل در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اندیشه‌های ناب امام راحل (رحمت الله علیه) و مقام معظم رهبری می‌داند .

۵ – شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تاکید بر تلاش برای دفاع از حقوق شهروندان بر اساس سوگند نمایندگی و در چارچوب قانون اساسی و قوانین موضوعه در شرایط خاص کنونی، خود را بیش از هر زمان موظف به حفظ آرامش و پیگیری امور از راه‌های قانونی می‌داند .

۶ – امید است مسئولان محترم قضایی، امنیتی و سیاسی استان فارس با عنایت به اظهارات صریح جناب آقای «مهدی حاجتی» در جلسه هم اندیشی مورخ ۵/۷/۹۷ شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر خیرخواهانه و شرافتمندانه بودن انگیزه و قصد ایشان و مسئولیت وی به‌عنوان رئیس کمیسیون حقوق شهروندی و اعلام برائت صریح ایشان از فرق ضاله و به ویژه فرقه ضاله بهاییت و معاندین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امکان ادامه حضور و فعالیت ایشان را به عنوان نماینده مردم در جلسات آتی شورای اسلامی شهر شیراز فراهم نمایند .

نوذر امامی، سینا بنی‌زمانی، احمد تنوری، سولماز دهقانی، لیلا دودمان، ابراهیم صبوری، نواب قائدی، علی ناصری، سید عبدالرزاق موسوی و قاسم مقیمی؛اعضای شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز

به گزارش ریواس جنوب، در حالی این بیانیه صادر شده است که به جز مهدی حاجتی -که خود در بازداشت به‌سر می‌برد- احمدرضا دستغیب رئیس و سیروس پاک‌فطرت عضو شورای شهر شیراز نیز از امضای آن خودداری کرده‌اند.

برخی از کاربران فضای مجازی از عدم موضع‌گیری رئیس شورای شهر شیراز در این خصوص گلایه‌مند هستند.

پاک‌فطرت تنها عضو خارج از لیست امید در شورای پنجم شیراز است و از او به عنوان چهره‌ی نزدیک به اصولگرایان یاد می‌شود.

گفتنی است، هفته‌ی گذشته بیلبوردی در میدان نمازی شیراز با موضوع دفاع مقدس نصب شد که مدت کوتاهی پس از نصب بنر مشخص شد نسخه‌ی اصلی این عکس مربوط به سربازان اسرائیلی بوده که پس از ویرایش به جای سربازان دفاع مقدس استفاده شده است. (مشروح گزارش بنر جنجالی شیراز)

همچنین در خبری دیگر، عصر پنجشنبه ۵ مهرماه، «مهدی حاجتی» عضو جوان شورای اسلامی شیراز به دلیل آنچه که تلاش برای آزادی دو زندانی بهایی اعلام شده، دستگیر شد. (مشروح گزارش دستگیری مهدی حاجتی)

انتهای پیام/ سجاد بنام