پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی استان فارس با تأکید بر اینکه وقوع، هجمه به حیثیت افراد پیش از رسیدگی قضایی، دور از اخلاق اسلامی است، گفت: بروز برخی تخلفات موردی، نباید دست‌مایه‌ی تضعیف نهاد مدنی شورای اسلامی شود.

به گزارش ریواس جنوب، در یادداشت کوتاهی که «علی خرمی» رئیس شورای اسلامی استان فارس برای تحریریه این پایگاه خبری ارسال شده، آمده است:

علی خرمی- رئیس شورای اسلامی استان فارس

بی شک شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از اصول مغفول مانده قانون اساسی ما بود که برای اولین بار در دولت اصلاحات مورد توجه جدی قرار گرفت و عملیاتی شد و تاکنون در حیات نسبتا کوتاه اما با برکت خودش الحق و الانصاف منشأ خدمات ماندگاری بوده است.

شوراهای اسلامی تبلور و مظهر اراده و دخالت مستقیم مردم در تعیین سرنوشت خود است و در سالهای گذشته این امر کاملا محقق شده است.

امروز شوراهای اسلامی شهر و روستا که جمعیتی قریب به ۱۱۷ هزار نفر را شامل می‌شود، طبیعی است در فرایند اداره پیچیده مدیریت شهری بعضا تخلفاتی نیز رخ دهد؛ اگرچه همه تلاش مسئولان مربوطه و نهادهای نظارتی در این جهت متمرکز است که تخلفات به حداقل برسد لیکن در هر مجموعه ای وقوع جرم و تخلف اجتناب ناپذیر است و این مسائل نباید تحت هیچ شرایطی دستمایه تضعیف و ایجاد فرافکنی و جو روانی علیه نهاد شوراهای اسلامی قرار گیرد.

فلذا ضرورت دارد رسانه های گروهی و مطبوعات در این خصوص روشنگری نمایند تا حیثیت افراد و نهاد شوراها قبل از آنکه دستگاه قضایی به تخلفات احتمالی رسیدگی نماید مورد هجمه و تضعیف افراد مغرض در رسانه ها و فضاهای مجازی قرار نگیرد که یقیناً به دور از شئون اخلاق حسنه اسلامی خواهد بود.

امید است با وحدت و همدلی درراستای خدمت به ولی نعمتان انقلاب بیش از گذشته موفق باشیم‌‌‌.

انّه ولی التوفیق»

علی خرمی
رئیس شورای اسلامی استان فارس

انتهای پیام/ سجاد بنام