پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس کل دادگستری استان فارس آخرین جزئیات پرونده عضو شورای شهر شیراز را تشریح کرد.

علی القاصی‌مهر – رییس کل دادگستری استان فارس

 به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، علی القاصی مهر، با اشاره به موارد اتهامی عضو بازداشتی شورای شهر بیان کرد: در این مورد از قاضی سوال کردم، صرف‌نظر از اینکه این فرد با یک فرقه ضاله ارتباطی داشته یا از این فرقه ضاله دفاعی کرده است یا خیر، اتهامات دیگری در سایر جرائم عمومی علیه وی مطرح است که قاضی در حال تحقیق در این خصوص می‌باشد.

رئیس کل دادگستری فارس افزود: این فرد با قرار تامین قانونی جهت انجام تحقیقات تحت نظر است و اخبار منتشره مبنی برآزادی وی مورد تایید نیست.

القاصی مهر همچنین برخی اقدامات اخیر در داخل و خارج کشور در این خصوص را جو سازی و غوغا سالاری توصیف و تاکید کرد: جو سازی‌ها هیچ تاثیری در روند رسیدگی به این پرونده نخواهد داشت و اجازه دخالت در این پرونده را نخواهیم داد و کسی حق ندارد در تصمیم قاضی که کاملا مستقل است دخالت کند.

این مقام قضایی یادآور شد: این پرونده در چارچوب قانون رسیدگی خواهد شد و دستگاه قضایی توجهی به غوغاسالاری و تبلیغات سیاسی نخواهد کرد.

مهدی حاجتی- عضو شورای اسلامی شهر شیراز (دوره پنجم)

 به گزارش ریواس جنوب، عصر پنجشنبه ۵ مهرماه، «مهدی حاجتی» عضو شورای اسلامی شیراز به دلیل آنچه که در ابتدا تلاش برای آزادی دو زندانی بهایی اعلام شده، بازداشت شد. (مشروح گزارش دستگیری مهدی حاجتی)

در ادامه روز شنبه خبرهای ضد و نقیضی در خصوص آزادی این عضو جوان شورای اسلامی شیراز منتشر شد.

شامگاه شنبه برخی منابع نزدیک به شورای شهر با تکذیب خبر آزادی حاجتی اعلام کردند که برای او قرار وثیقه صادر شده و اقدامات لازم برای آزادی وی صبح یکشنبه انجام می‌شود.

با این حال تا پیش از ظهر امروز سه‌شنبه خبری از آزادی مهدی حاجتی منتشر نشد و وی همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

انتهای پیام/ سجاد بنام