پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

برخلاف شهرآورد سرد و کسل‌کننده پایتخت، شهرآورد شیراز در ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس هم گل داشت و هم اتفاقات عجیبی روی داد که با حواشی گسترده‌ای نیز همراه شده است.

ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، در این دیدار که در چهارچوب رقابت‌های لیگ دسته اول برگزار شد، تیم قشقایی توانست با تک گل پیروزی‌بخش محمدجواد عباسی در دقیقه ۶۰، فجر شهید سپاسی را شکست دهد و به صدر جدول صعود کند.

** اتفاقات عجیب در ورزشگاه بزرگ پارس

اما حدود ۱۵ هزار تماشاگر پرشور شیرازی در ورزشگاه بزرگ و تأسیس شهر خود، شاهد اتفاقات عجیبی بوده‌اند؛

قطعی برق ورزشگاه در دقیقه ۶۳ و کم نور شدن پروژکتورها در دقیقه ۸۰، باعث وقفه‌ی طولانی در برگزاری این مسابقه شد.

اگرچه مشکل برق در مرحله اول پس از گذشت شش دقیقه رفع شد، اما کم شدن نور ورزشگاه ۱۰ دقیقه مانده به پایان مسابقه داور را مجبور کرد که بازی را متوقف کند؛ حل این مشکل در میانه‌ی مسابقه، یک ساعت زمان برد که باعث بروز مشکلات فنی و فیزیکی در تیم‌ها و آزار تماشاگران شد.

همچنین آنگونه که مجید صالح سرمربی تیم فجر سپاسی گفته، شروع مسابقه نیز به‌دلیل نبود آمبولانس با تأخیر ۲۰ دقیقه‌ای انجام گرفته بود.

** واکنش مدیرکل ورزش و جوانان؛ توضیح اتفاقات، برکناری مدیر ورزشگاه، عذرخواهی از مردم، گلایه از سیاه‌نمایی‌ها

 یک روز بعد از اتفاقات عجیب شهرآورد شیراز، حیدرعلی کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، مدیر ورزشگاه پارس را به دلیل آنچه عدم مدیریت درست در ورزشگاه خوانده، از سمت خود برکنار کرد.

او در گفت و گو با مهر، ضمن عذرخواهی از مردم استان فارس، چنین گفته: «در موضوع خاموشی، برق منطقه قطع شد و ارتباطی با ورزشگاه نداشت هرچند که مدیر ورزشگاه باید ژنراتورها را چک می کرد. در خصوص نصب تابلوها، کم توجهی و بی دقتی از جانب مدیریت ورزشگاه بوده چرا که این کار باید در روزهای گذشته یا بعد از بازی انجام می شد نه اینکه در حین بازی این کار انجام شود. اجازه یافتن ورود جرثقیل به ورزشگاه از سوی مسئولین ورزشگاه جای تعجب داشت. هیچ دلیل ندارد سخنگوی ورزشگاه از جایگاه مخصوص استفاده نکند چرا که طبق شواهد هیچگونه تخلفی از جانب ۱۵ هزار نفر حاضر در ورزشگاه روی نداده و اینکه کسی بگوید به دلیل پرتاب اشیاء به جایی دیگر رفتم درست نیست. در خصوص تأخیر شروع بازی هم باید بگویم مسئول نبود آمبولانس در ورزشگاه، ورزش و جوانان نیست اما اگر آمبولانس در ورزشگاه حاضر بود، بازی در ساعت مشخص شروع می‌شد و احتیاجی به برق ژنراتور هم نبود زیرا قطع شدن برق منطقه در حدود دقیقه ۸۳ بازی رخ داد.»

البته مدیرکل ورزش و جوانان فارس اگرچه بابت این اتفاقات هم از مردم عذرخواهی کرد و هم مدیر ورزشگاه را عزل کرد اما در عین حال نسبت به سیاه‌نمایی در خصوص این اتفاقات و نادیده گرفتن خدمات گسترده در این ورزشگاه و سایر امورات ورزشی استان، گلایه کرد.

او معتقد است که در این موضوع، سیاه‌نمایی شد در حالی که نباید با بروز یک اتفاق ساده، یک رشد همه جانبه را طی ۴ سال گذشته ازجمله تلاش دولت در افتتاح ورزشگاه پارس را زیر سوال برد.

کامیاب می‌گوید: واقعاً تأسف می‌خورم که، عده‌ای با دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای، سعی داشتند تمام تلاش‌های چند سال اخیر اداره‌کل ورزش و جوانان فارس را زیر سوال ببرند.

به گزارش ریواس جنوب، در هر حال به نظر می‌رسد با وجود تلاش‌های ورزش و جوانان فارس در حوزه ورزش، اما بروز مجموعه‌ای از اتفاقات عجیب و دور از انتظار در یک ورزشگاه بزرگ و زیبا، قابل قبول نیست و حکایت از برخی ضعف‌های ریشه‌ای در ورزش استان دارد.

انتهای پیام/ سجاد بنام