پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه میزان کل مطالبات بیمارستان‌های خصوصی بسیار کمتر از مطالبات بخش دولتی است، گفت: بیمارستان‌های خصوصی و بیمه‌ها، به احترام مردم با هم تعامل کنند.

عبدالخالق کشاورزی- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، عبدالخالق کشاورزی در گفت‌وگو با ایرنا گفت: بیمارستان‌ها از سازمان‌های بیمه گر مطالباتی دارند که پرداخت نشده و این دانشگاه برای ایجاد تعامل بین این بیمارستان ها و سازمان های بیمه گر تلاش می کند.

وی افزود: بعضی از بیمارستان‌ها به این تعامل رسیده اند و با حفظ قرارداد، دفترچه بیمه را می پذیرند، برخی دیگر هم از بیماران، هزینه بیمه پایه را دریافت می کنند و به آنها فاکتور می دهند تا بیمار هزینه را از موسسه بیمه بگیرد.

وی اضافه کرد: تقریبا ۱۰ درصد هزینه بیمار در بیمارستان های خصوصی با بیمه های پایه است، مابقی هزینه از طریق بیمه تکمیلی یا سهم بیمار تامین می شود اما بخاطر لغو قرارداد شرکت های بیمه با بیمارستان های خصوصی شمار مراجعان به بیمارستان های دولتی افزایش نیافته و موضوع بین بیمارستان و بیمار و بیمه به تعامل خواهد رسید.

** برگزاری ۴ جلسه مشترک برای حل مشکل

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: این دانشگاه عملا نمی تواند در قرارداد بین بخش خصوصی و بیمه مداخله کند اما تاکنون ۴ جلسه با طرفین برگزار شده تا سلامت مردم مختل نشود، دو جلسه از این نشست ها که سعی شده طرفین به تعامل برسند در استانداری فارس با حضور مسئولان استانداری برگزار شده است.

** تمام مطالبات بخش خصوصی کمتر از دو ماه مطالبات بیمارستان‌های دولتی است

کشاورزی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی هم مطالباتی از بیمه ها دارد گفت: در عین حال ما سعی کرده ایم با بیمه ها به تعامل برسیم و با تاخیر های چند ماهه پرداخت این مطالبات را پیگیری کرده ایم و اجازه ندادیم خللی در روند درمان بیماران به وجود آید.

این مقام مسؤول با بیان اینکه تمام مطالبات بیمارستان‌های خصوصی به دو ماه از مطالبات بخش‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی هم نمی‌رسد، گفت: با این حال از ابتدای شهریور روند عدم پذیرش دفترچه‌های بیمه سلامت و تأمین اجتماعی از سوی بیمارستان‌های خصوصی شکل گرفته است.

کشاورزی تأکید کرد: بیمارستان‌های خصوصی و بیمه‌ها سرانجام باید به این تعامل برسند و به سلامت و درمان مردم بیشتر بیندیشند.

به گزارش ریواس جنوب، از سوم شهریورماه امسال بیمارستان‌های خصوصی و خیریه در شیراز با عدم پذیرش دفترچه‌های سلامت و تأمین اجتماعی بیماران، خواستار پرداخت کامل مطالبات خود از بیمه‌ها شده‌اند.

انتهای پیام/ سجاد بنام