پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 از دقایقی پیش بازار جمعه شهر یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد، طعمه حریق شد.

مشاهدات خبرنگار ریواس جنوب در ابتدای بروز این حادثه حاکی از آن است که اگر چه خودروهای آتش‌نشانی به موقع وارد عمل شدند اما از آنجا که راه‌های دسترسی به این بازار بسیار دشوار و امکان تردد خودرو وجود ندارد، عملیات اطفای حریق با کندی و دشواری در حال انجام است.
پلیس خیابان‌های منتهی به جمعه بازار را بسته و آتش‌نشانی با همه توانش به میدان آمده تا جلوی فاجعه‌ای که بارها هشدار آن در رسانه‌ها داده شده را بگیرند و یا حداقل عمق خسارات را کمتر کنند.
صدها بازاری کم‌درآمد در این بازار، مغازه دارند و آتش در حال سرایت به همه مغازه‌های به هم چسبیده و غیراستانداردی است که معروف به حلبی‌آباد است.
برخی شاهدان عینی، علت آتش‌سوزی را اتصالی برق عنوان کردند.
عملیات اطفای حریق با جدیت در حال انجام است و مردم و صاحبان مغازه‌ها با حرص و ولع در حال خارج کردن، وسایل و اموال خود هستند.
آتش از یک مغازه پارچه‌فروشی شروع شده است.
پلیس سعی در کنترل اوضاع و جلوگیری از بروز حادثه انسانی به علت ازدحام جمعیت و ورود مردم و صاحبان مغازه‌ها به درون جمعه بازار دارد.
شهردار و اعضای شورای شهر در ابتدای حادثه در محل حاضر هستند.

آتش مهار شد/ اموال مردم حفظ شد

دقایقی پیش(ساعت ۲۳ و ۳۴ دقیقه) آتش جمعه بازار یاسوج مهار شد و نیروهای امدادی آتش‌نشانی در حال ایمن‌‌سازی محیط هستند.
حضور به موقع آتش‌نشانی و استقرار پلیس و یگان ویژه، علاوه بر مهار آتش و جلوگیری از خطرات جانی، امنیت اجناس و وسایل مغازه‌ها را نیز حفظ کرد و این حادثه که می‌توانست بسیار بدتر از این باشد با عملکرد خوب نیروهای آتش‌نشانی و پلیس به بهترین شکل ممکن مدیریت شد.

شاهدان عینی به ریواس جنوب گفتند که صاحبان مغازه‌ها با تأخیر چند دقیقه‌ای، این حادثه را به آتش‌نشانی اطلاع دادند.
حدود ۵ مغازه در آتش سوخت و به برخی مغازه‌ها نیز آسیب وارد شد.
بسیاری از بازرایان نیز اجناس خود را از مغازه‌ها بیرون بردند که پلیس با حفاظت از آن‌ها اجازه سرقت و دستبرد به اموال مردم را نداد.

زمان آتش‌سوزی ساعت ۲۱ و ۹ دقیقه به پایگاه دوم آتش‌نشانی یاسوج اطلاع داده شد و تا حدود ساعت ۲۴ عملیات اطفای حریق و ایمن‌سازی محیط به اتمام رسید.

این حادثه که احتمال وقوع آن بارها از سوی رسانه‌ها و حتی شهردار یاسوج نیز هشدار داده شد، تلنگری بود تا قبل از وقوع بحران و حادثه عمیق‌تر فکری به حال اوضاع نابسامان جمعه بازار شود.

انتهای پیام/ک-ب