پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد همان‌گونه که دو ماه قبل در نشستی با شورای شهر از ضرورت اقدام اورژانسی و کارشناسی برای ساماندهی جمعه بازار یاسوج گفت و تأکید کرد اگر حادثه‌ای رخ دهد ابتدا به سراغ شهردار و شورای شهر می‌روم، امروز به این وعده عمل کرد و آن‌ها را دادسرا برای پاسخگویی و تحقیقات در خصوص این پرونده احضار کرد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، شاید دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از هر کس دیگری برای پیشگیری از بروز  حادثه‌ در جمعه بازار یاسوج تلاش‌ها و هشدارهایی داد؛ هشدارهایی که جدی گرفته نشد و بعد از حادثه دیشب که اگر سرعت عمل آتش‌نشانان نبود، فاجعه‌ای بزرگ می‌شد؛ او صبح امروز شهردار و اعضای شورای شهر یاسوج را به دادسرا احضار کرد.

مهرداد کرمی بعد از بروز حادثه‌ای که خیلی‌ها از جمله خود او پبش‌بینی آن را می‌کردند، متولیان امر یعنی نستهن مقدم و همه اعضای شورای شهر یاسوج را احضار کرد تا پاسخگوی این حادثه و خساراتی که به مردم وارد شد، باشند.

او گفته است که بیش از ۱۶ مغازه مردم که عمدتا از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار نیستند، در آتش سوختتند و باید پاسحگوی این حادثه و اقداماتی که باید می‌کردیم و نکردیم، باشیم.

مهرداد کرمی، ماه قبل به جلسه شورای شهر رفت و با هشدار این موضوع از شهردار و شورای شهر خواست که قبل از وقوع واقعه کاری کنند اما آنها کاری نکردند و امروز بعد از وقوع حادثه باید به مقام ارشد قضایی این استان و مردم توضیح دهند که چرا این “حلبی‌آباد” که به قول دادستان همانند بمب آماده انفجار بود را ساماندهی نکردند.

او در همان جلسه به آنها گفته بود که اگر حادثه‌ای در جمعه‌بازار رخ دهد، قبل از هر کسی به سراغ شما می‌آیم و امروز به این وعده عمل کرد.

دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد معتقد است به لحاظ بافت قومی و قبیله‌ای و وضعیت بغرنج جمعه‌بازار  بروز حوادث در این بازار می‌تواند دامنه‌های وسیع‌تری داشته باشد و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

دیشب خودروهای آتش‌نشانی هیچ راه دسترسی به آتش را نداشتند و بدون اغراق اگر نبود سرعت عمل و آمادگی آتش‌نشانان و همچنین شروع آتش‌سوزی از ضلع نزدیک به خیابان اصلی، شاید امکان اطفای حریق اصلا وجود نداشت و شاهد فاجعه‌ای بزرگ در این شهر بودیم.

کرمی در همین رابطه گفته است از آنجا که هشدارها و تذکرات از قبل به مسئولان داده شده، تحقیقات در این زمینه آغاز شده و در ادامه رسیدگی به این پرونده اگر افراد دیگری مرتبط باشند، احضار خواهند شد.

ساعت ۲۱ و ۳ دقیقه شب گذشته در حادثه آتش‌سوزی جمعه بازار یاسوج بیش از پنج مغازه ه طور کامل در آتش سوخت و بسیاری از مغازه‌ها آسیب دیدند.

انتهای پیام/بنام-ک