پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به لزوم تقویت همکاری‌ها و ارتباطات اداره‌کل استاندارد با بخش خصوصی و تولیدکنندگان، گفت: “استاندارد” باید مکمل بخش خصوصی باشد نه اینکه به عنوان یک دستگاه نظارتی تنبیه‌کننده به آن نگاه شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، جبار کیانی با بیان اینکه استاندارد امروز اساسی‌ترین نقش را در توسعه کشور ایفا می‌کند، گفت: محصولات ما زمانی می‌توانند به برندهای جهانی تبدیل شوند که از فیلتر استاندارد عبور کنند و سازمان استاندارد توجه بیشتری به حوزه تولید داشته باشد.

49CBB9D5-FDCF-49C6-8D5C-05F7B9C191A0

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج افزود: بهترین تعریفی که می‌توان برای واژه استاندارد داشت “حمایت از تولید داخلی” است و استاندارد زمانی می‌تواند در توسعه کشور نقش ایفا کند که در حمایت از تولید ملی باشد.

وی خواستار همکاری بیشتر اداره‌کل استاندارد و بخش خصوصی شد و افزود: استاندارد جامعه را هوشمند می‌کند زیرا به مردم می‌آموزد که کالای مورد استفاده باید از مجاری بگذرد که سلامت شما تامین شود.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با بیان اینکه استاندارد امروز اساسی‌ترین نقش را در توسعه کشور ایفا می‌کند، گفت: محصولات ما زمانی می‌توانند به برندهای جهانی تبدیل شوند که از فیلتر استاندارد عبور کنند و سازمان استاندارد توجه بیشتری به حوزه تولید داشته باشد.

کیانی پور عنوان کرد: باید تدابیری اندیشید که ارتباط صمیمی و تنگاتنگ بین بخش خصوصی و استاندارد فراهم شود و بخش خصوصی احساس کند استاندارد مکمل کاری است که انجام می‌دهد و به استاندارد به عنوان یک دستگاه نظارتی تنبیه‌کننده نگاه نشود.

انتهای پیام/ک-ب