پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشاورزان بی سواد در این استان تا سن ۶۰ سالگی می توانند درکلاس های سوادآموزی ثبت نام کنند این در حالی است که پیش از این سوادآموزان تاسن ۴۹ سالگی حق ثبت نام در کلاس های سوادآموزی را داشتند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سیدحمدالله خواهش نیک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باپیگیر های صورت گرفته و تقاضای سوادآموزان آموزشیاران می توانند سوادآموزان از ۴۹سال تا ۶۰ سال را آموزش دهند.
وی افزود: این سوادآموزان با داشتن شغل کشاورزی می توانند ثبت نام کنند.کشاورزان بی سواد تا 60 سالگی می توانند با سواد شوند
خواهش نیک بیان کرد: آموزشیاران می توانند با در دست داشتن شناسنامه سوادآموزان به دفاتر نهضت سواددآموزی در شهرستان ها مراجعه کنند.
وی عنوان کرد: باسواد شدن در دوره های سوادآموزی و تحکیم سواد تا پایان آذر ۱۳۹۷ و در دوره انتقال نیز تا ۱۵ آبان امسال از طریق مراجعه به واحدهای سوادآموزی اداره های آموزش و پرورش ۱۳ شهرستان و منطقه استان ادامه دارد.
تعهد امسال این استان در زمینه سوآدآموزی در هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد ، پنج هزار و ۶۳۵ نفر است.
تعهد سال ۱۳۹۶ کهگیلویه و بویراحمد در زمینه سوادآموزی در هر سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد چهار هزار و ۶۰۰ نفر بود که به طور کامل تحقق یافت.
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ میزان باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲٫۷ درصد است.
انتهای پیام/د