پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل جدید منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد در روز معارفه خود با بیان اینکه دست یاری به سوی خبرنگاران دراز می‌کنم، گفت: قول می‌دهم به کمک دستگاه قضا حفاظت بدون مماشاتی از منابع ملی و سرمایه‌های ارزشمند این استان داشته باشیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، غلامحسین حکمتیان اصل،  در مراسم معارفه خود که با حضور معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها و الیاس تاج الدینی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، گفت: منابع طبیعی میراث گذشتگان است که به ما رسیده و باید در حفاظت و نگهداری از ان کوشا باشیم و در این زمینه دست یاری به سوی اصحاب رسانه و خبرنگاران و صداو سیما دراز می‌کنم.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید با همکاری و مشارکت رسانه‌ها استفاده صحیح از منابع طبیعی را آموزش دهیم، افزود: امرار معاش و بیکاری در استان بهانه‌ای برای تخریب منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع شده است.

حکمتیان اصل با بیان اینکه در استان ما برخی برای امرار و معاش منابع طبیعی را تخریب می‌کند، اظهارکرد: با حمایت و کمک بیش از پیش دستگاه قضایی می‌توانیم گامهای موثرتری در حفاظت از جنگلها و مراتع استان برداریم.

مدیرکل جدید منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن دعوت از تشکلهای مردم نهاد برای همکاری خاطرنشان کرد: تشکل‌های مردم نهاد می‌توانند ما را در مقابله با تخریب، تصرف و مهار آتش سوزی جنگلها و مراتع کمک کنند.

حکمتیان اصل توسعه کشت گیاهان دارویی با مشارکت مردم، اجرای پروزه های مکانیکی و بیولوژیکی جهت جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل روان آبها، استفاده از نیروهای متخصص و بهره گیری از خرد جمعی، استفاده از ساختار اداری بر اساس تخصص و تعهد به دور از نگاه سیاسی و قومی را از برنامه‌های مدیریت جدید منابع طبیعی عنوان کرد.

در پایان این مراسم از زحمات عزت الله بهشتی فر، مدیرکل سابق منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل و غلامحسین حکمتیان به عنوان مدیرکل جدید منابع طبیعی این استان معرفی شد

انتهای پیام/ک-ب