پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندارکهگیلویه وبویراحمد؛

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۹ طرح اقتصاد مقاومتی آماده واگذاری به بخش خصوصی است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از خبرگزاری صدا وسیما مرکز کهگیلویه وبویراحمد، استاندار در نشست اقتصاد مقاومتی با موضوع۳۹ طرح آماده واگذاری به بخش خصوصیطرح‌های قابل واگذاری به بخش خصوصی که با حضور سرمایه گذاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد گفت: بخش خصوصی با وجود منابع، ظرفیت‌ها و نگاه حرفه‌ای به فعالیت‌های اقتصادی به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور عمل کرده و پویایی و رشد را به ارمغان می‌آورد.
علی محمد احمدی با تاکید براینکه باید در اجرای اقتصاد مقاومتی بستر‌های لازم برای حضور و فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز فراهم شود افزود: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و بهره گیری از مشوق‌های ویژه از جمله برنامه‌های اساسی برای اجرای طرح‌های نیمه تمام، ملی و استانی در کهگیلویه وبویراحمد است.
وی با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی در زمینه تسهیل روند اجرای طرح‌های عمرانی با سرمایه گذاران همکاری کنند ادامه داد: استانداری از سرمایه گذاران خلاق، و دلسوز حمایت می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هم گفت: از مجموع هزارو ۸۰۰ طرح در استان، ۳۹ طرح در زمینه کشاورزی، آب روستایی و شهری، گردشگری، بهداشتی، فرهنگی و آموزشی با اعتبار حدود یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان و پیشرفت کاری ۱۰ تا ۹۰ درصد برای اجرا به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
نوروزی افزود: با وجود مشوق‌هایی در زمینه ارائه تخفیف در خرید و یا اجرای طرح، کاربری جانبی برای سودآوری سرمایه گذار، معافیت مالیاتی تا ۱۰ سال، زمینه فعالیت بخش خصوصی در استان توسعه می‌یابد.
وی ادامه داد: کهگیلویه وبویراحمد به لحاظ واگذاری طرح‌های نیمه تمام جایگاه سیزدهم و به لحاظ تعداد طرح‌های واگذاری به بخش خصوصی جایگاه ۲۴ کشور را دارد.
رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان با اشاره به اینکه با سرمایه گذران در سیستم اداری همکاری ویژه می‌شود اضافه کرد: کهگیلویه وبویراحمد در زمینه واگذاری طرح‌ها حدود ۴۶ درصد موفق عمل کرده است.
رییس اتاق بازرگانی یاسوج هم در این نشست با اشاره به لزوم حمایت بخش دولتی از طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌های بخش خصوصی گفت: قوانین دست و پاگیر و دستورالعمل‌های ابلاغ شده نباید به گونه‌ای باشد که مشکلات سرمایه‌گذاران مضاعف شود و آنان دولت و ارکان دولتی را در تقابل با خود حس کنند.
خادمی یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی استان هم در این نشست با انتقاد از نبود حمایت‌های لازم از سرمایه گذاران گفت: ما توانایی اجرای همه این طرح‌ها را داریم، اما نیازمند امنیت و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری هستیم واین امر باید از سوی مسئولان بخش تولید و صنعت پیگیری و تأمین شود.
انتهای پیام/د