پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جلسه‌ای آموزشی با حضور دکتر روهینا و دکتر یاری‌پور برای صنف عطاران در دهدشت، لنده و سوق برگزار و در این نشست ضوابط و قوانین حاکم بر این صنف تشریح شد؛ عدم فروش داروهای شیمیایی و اطمینان خاطر به مردم برای مراجعه به فروشندگان گیاهان دارویی برخی مسائل مطرح شده در این کارگاه آموزشی بود.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، آقایان دکتر روهینا و دکتر یاری‌پور در این نشست آموزشی با حضور رئیس تعزیرات حکومتی، جانشین نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه، نماینده شورای شهر، رئیس اتاق اصناف و نماینده سازمان صمت، آخرین وظایف و حیطه قانونی خرید و فروش در عطاری‌ها را برای حاضرین توضیح دادند.

در این جلسه تاکید شد فروش هر نوع دارو شیمیایی در عطاري ممنوع بوده و تنها محل عرضه مجاز دارو، داروخانه ها هستند.

کارگاه آموزشی صنف عطاران در دهدشت

عطاري‌ها فقط مجاز به فروش گیاه دارویی بدون تغییر شکل آن (پودر کردن و….) هستند؛ عرضه هر گونه فرآورده چاقی و لاغري و ترك اعتیاد ممنوع است.

همچنین در این کارگاه آموزشی، هم چنین توضیح داده شد که هرگونه تبلیغ فریبنده در خصوص ترک اعتیاد، درمان چاقی لاغری و…. عرضه داروهای دست ساز ممنوع و دخالت در امور درمان محسوب می‌شود.

در ادامه آقای صالحی، رئیس تغزیرات حکومتی شهرستان کهگیلویه تاکید کرد: در صورتی که عطاری‌ها اقداماتی خارج از شرح وظایف تبیین شده انجام دهند مطابق قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد و در صورت تایید کارشناسان شبکه بهداشت اقدام به پلمپ عطاری متخلف خواهند کرد.

همچنین سرگرد مسعودجو، جانشین نیروی انتظامی شهرستان کهگیلویه و سرگرد اقبالی رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان مشترکا بر برخورد قاطع با فروشندگان مواد مخدر و غیرمجاز تاکید کردند و اظهار داشتند همکاری کامل با واحد غذا و دارو شبکه بهداشت در جهت شناسایی و برخورد قانونی با فروشندگان متادون و مواد روان گردان خواهند داشت.

نماینده اداره صنعت معدن تجارت و رییس اتاق اصناف نیز اعلام آمادگی کامل جهت هرگونه همکاری با شبکه بهداشت و درمان داشتند.

آقای تقوی نماینده شورای شهر دهدشت نیز  با تاکید بر حقوق مردم مبنی بر عدم نگرانی از مراجعه فرزندانشان به عطاری تاکید کرد: به نمایندگی از تمام مردم شهر خواهان فعالیت عطاری‌ها در حیطه مجاز و ایجاد احساس امنیت برای خانواده‌ها برای مراجعه به فروشگاه‌های داروهای گیاهی هستند.

انتهای پیام/