پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

داریوش دیودیده، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد امروز مهمان اعضای شورای اسلامی این استان بود تا از زبان فرزاد آذریان واقعیت‌های تلخی را بشنود؛ او خطاب به دیودیده گفت که چرا سال‌ها، فقط چند نفر خاص به صورت انحصاری و با رانت و نفوذ در ادارات کل، کالاهای شهرستان کهگیلویه را توزیع می‌کنند؛ این عضو شورا همچنین از رها شدن بازار و بلاتکلیفی مدیریتی اداره صمت این شهرستان در ۲ سال اخیر گلایه کرد.

به گزارش ریواس جنوب از دهدشت، فرزاد آذریان، عضور شورای شهر دهدشت در نشست شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با داریوش دیودیده، صحبت‌های شفافی را پیرامون وضعیت به هم ریخته بازار شهرستان کهگیلویه و سیاست‌زدگی در انتخاب یک مدیر بعد از ۲ سال خطاب به متولی بازار این استان مطرح کرد.

شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد

آن‌گونه که کبنا گزارش داده، این عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با گلایه از سازمان صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: شهرستان کهگیلویه با این همه قدمت و گستردگی که دارد، بیش از دو سال است که اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان بدون مدیر و در بلاتکلیفی بسر می‌برد و سایه شوم سیاست بر انتخاب مدیر این اداره شهرستانی کنار نمی‌رود.

وی در ادامه به بازار رها شده شهر دهدشت اشاره کرد و گفت: چرا باید عاملیت توزیع اقلام و کالاهای اساسی مردم با رانت و نفوذ در ادارات کل، سال‌ها انحصاری در دست بعضی‌ها باشد، از شما انتظار داریم تعداد آنها را در سطح شهرستان افزایش دهید، تا مردم برای تأمین کالاهای خود به دردسر نیفتند و شاهد بودم که چه صف‌های طولانی جلوی این عاملین توزیع کالا تشکیل می‌شود که این آسیب‌های اجتماعی به دنبال دارد.

عضو شورای شهر دهدشت همچنین از عدم نظارت بر بازار شهر دهدشت گلایه کرد و خواستار حضور تیم بازرسی در بازار این شهر شد و گفت: کمبود بازرس برای نظارت بر بازار را یکی دیگر از مشکلات شهرستان کهگیلویه است.

آذریان در ادامه گریزی به کیفیت آرد نانوایی‌ها زد و بیان کرد: از آقای دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت انتظار داریم که در این خصوص چاره‌اندیشی کند.
آذریان خواستار ارتباط بیشتر رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اداره صنعت، معدن و تجاره کهگیلویه و سایر ادارات مرتبط شد.

در این نشست سایر اعضا نیز دیدگاه‌های خود را در حوزه بازار و تجارت مطرح کردند.

انتهای پیام/د