پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مهر انديش گچساراني در يك اقدامي خداپسندانه درآغاز سال تحصلي خنده برلبان كودكان محروم اين ديار نشاند.

به گزارش ریواس جنوب، این روزها انجام کارهای خداپسندانه و خیرخواهانه  نیاز به یک پشت کار و همت می خواهد.

 کمک به دانش آموزانی که به دلیل ضعف مالی خانواده  درس و مدرسه را رها کرده و در خیابان های شهر برای کمک به امرار معاش خانواده دست فروشی می کنند.

یکی از عوامل افت تحصیلی دانش آموزان به خصوص در مناطق کمتربرخورداروضعیت اقتصادی خانواده هاا ست،  مسلماً خانواده ای که از توانایی مادی کمی برخوردار است قادر نخواهد بود بسیاری از امکانات و نیازهای اساسی آموزشی و تحصیلی فرزندان خود را تأمین کندو  این ضعف مالی از لحاظ جسمی و روانی بر کودک تأثیری منفی خواهد داشت چنان که  نداشتن امکانات تحصیلی  موجب می شود به تدریج انگیزه تحصیلی دانش‌آموز پایین بیاید و این امر باعث دل زدگی او از تحصیل  و نهایتاً افت تحصیلی و ترک تحصیل او می شود.

 براساس این گزارش، نویسنده وخبرنگار گچسارانی در یک اقدامی بی نظیر به ۶۰۰ دانش آموز  و به تعداد ۹  مدرسه  روستایی محروم و شهری بسته های تحریری کیف، پکیج نقاشی و ریاضی اهدا نموده است.
نرگس احمدپور در این باره اظهار کرد: امسال و در دومین سال فعالیت موسسه نیکوکاری مهراندیش گچساران که یک موسسه ی مردم نهاد در جهت حمایت از دانش آموزان محروم روستایی و شهری گچساران است، موفق به جمع آوری کمک وخرید نوشت افزار دفتر وکیف برای  ۶۰۰دانش آموز شدیم که بیشترین کمک به جمعیت  این دانش آموزان به مناطق روستایی و عشایری محروم  بوده است.

احمدپور که مدیرعامل این موسسه مردم نهاد است افزود: فعالیت های خیرخواهانه ی موسسه مورد توجه خاص نهاد رهبری واقع شد و مقام معظم رهبری از سوی  بنیادبرکت احسان ۱۰۰ عددکیف و۱۰۰پکیج تحریری نیز به مجموعه تحت حمایت ما اهدانمودند که در سفر به روستای عشایرنشین باباکلان گچساران و باهمراهی رئیس آموزش وپرورش و مجموعه معاونین دستگاه آموزشی بین دانش آموزان دو دبستان آن منطقه اهدا شد.

این مدیرعامل موسسه مردم نهاد ابراز کرد:  دانش آموزان این ۲ دبستان و یک مدرسه راهنمایی و یک مدرسه  عشایری در یک حرکت زیبا نامه ای برای مقام معظم رهبری نوشتند که تعداد۶۰ نامه برای دفتر بنیاد برکت احسان در تقدیراز این حرکت  خیرخواهانه رهبری ارسال شد.

مدیرعامل موسسه مهراندیش شهرستان گچساران گفت: در سفری که به روستای  باباکلان داشته ایم تعداد ۶۰ بسته ی دفتر و۶۰ پکیج نوشت افزاری وپکیج ریاضی، ۳۶ عددکوله پشتی بین دانش آموزان راهنمایی منطقه عشایرنشین روستای باباکلان وبیش از۲۳ بسته به دانش آموزان روستاهای بن پیر و بی بی حکیمه اهدا شد.

 احمد پور خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جاری با همراهی مسوولان  آموزش وپرورش و بخشدار مرکزی گچساران  تعداد ۵۰ دانش آموز از روستای آبریگون گچساران، ۲۱  دانش آموز از دبستان ناشنوایانِ باغچه بان، ۱۶۰ دانش آموز روستای باباکلان، ۱۳ دانش آموز روستای بُن پیر،۱۰  دانش آموز روستای بی بی حکیمه، ۱۷۰ دانش آموز دبستان دخترانه ی حضرت مریم محله سادات،۱۱۰  دانش آموز دبستان شهیدبهنیا اصل محله سادات و دانش آموزان دبستان شهیدپرهون رادک که همگی در لیست اهدای نوشت افزار وکیف مهراندیش گچساران بودند لوازم تحریر و کیف اهدا شد.

وی اذعان کرد:  همزمان با روزجهانی کودک اقلام اهدایی به تعداد ۳۴۰ دانش آموز بافت فرسوده گچساران نیز لوازم التحریر اهداشد.
این نویسنده وفعال اجتماعی گچساران افزود: ارزش ریالی هربسته چهارتایی دفتر وپکیج های هفتگانه وکیف برای هردانش آموز ۱۵۶هزارتومان  اعلام نمود.

احمدپور  با اشاره به هدف از این فعالیتهای عامه پسند را کمک به دانش آموزان محروم عنوان کرد و گفت: اگر بتوانیم گوشه ای از محرومیت دانش آموزان روستایی، عشایری وشهری را هر چند کم مرتفع سازیم  به آسایش جمعیت قابل توجهی از شهروندان خود کمک کرده ایم و این  گونه فعالیت ها در جامعه نهادینه  خواهد شد.

وی از توجه  مجموعه  آموزش وپرورش و دیگر مراکز از فعالیتهای نیکوکاری مهراندیش گچساران ابراز خرسندی نمود و گفت: این که به عنوان یک خبرنگار ساعی و با تکیه براراده ی شخصی توانستم گروهی را در کنار هم هدایت کنم  و برای جمعیت آماری ۶۰۰دانش آموز حرکت مثبتی انجام دهم برای من بالاترین عبادت وآرامش تام است.

مدیرعامل موسسه نیکوکاری مهراندیش گچسارانی از همیاری دکتر سید هاشمی مدیرعامل ستاد اجرائی فرمان امام راحل تشکر کرد و افزود:  با درخواست کتبی  و طی تماس تلفنی مورد حمایت ایشان و توجه نهاد رهبری واقع شدیم  که جا دارد از تلاش وی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قدردانی نمایم.

 قابل ذکر است بسته های اهدای که شامل ۶۰۰ پکیج از جمله کیف،دفتر،مداد،جامدادی.مدادرنگی.مدادتراش پاک کن پکیج ریاضی خودکارآبی وقرمز و پکیج نقاشی   به مبلغ ۵۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خریداری و به این دانش آموزان اهدا شد.

همچنین تعداد ۱۷۰ کیف به مبلغ ۱۰ میلیون ۲۰۰ هزار تومان از سوی خیرین خریداری و در بین دانش آموزان نیازمند و محروم توزیع شد.

 براساس این گزارش ۱۰۰ بسته لوازم التحریر و تعداد ۱۰۰ عددکیف  اهدای از سوی مقام معظم رهبری که هر بسته شامل یک عدد کیف، تعداد ۴ دفتر، ۶ عدد مداد، پاک کن و تراش، خط کش و ۱۲ عدد مداد رنگی به مبلغ ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به دانش آموزان منطقه روستایی و عشایرنشین بابا کلان اهدا شد.

گفتنی است، تعداد ۱۵۱ دست لباس فرم پسرانه و دخترانه که از این تعداد ۱۳۰ فرم لباس پسرانه و تعداد ۲۱ فرم لباس دخترانه  به مبلغ ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به مدرسه عشایرنشین باباکلان اهدا شد.

 لازم به ذکر است: حرکت این گروه نیک اندیش در نوع خود در شهرستان گچساران قابل توجه مسوولان  آموزشی استانی، شهرستانی،  عشایری و مردم واقع شد.

گزارش از سمیرا انصاری