پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

عضو شوراي اسلامي شهر شيراز معتقد است برخی از گزینه‌های مطرح شده برای «استانداری فارس»، در حد یک بخشدار هستند و لازم است فردی در شأن و جایگاه «ایرانِ کوچک» منصوب شود.

سیروس پاک‌فطرت- عضو شورای اسلامی شهر شیراز

 به گزارش ریواس جنوب، سيروس پاك‌فطرت در واکنش به گزارش این پایگاه خبری با عنوان ««منوی بازِ» گزینه‌های استانداری فارس»، در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: بسیاری از گزینه‌هایی كه در رسانه‌ها براي انتصاب در مسند استانداری فارس مطرح می‌شود در حد بخشدار هستند در حالیکه فارس را می‌توان ايران كوچك نامید و از این رو معتقدم باید این استان را بزرگ‌تر از این ببينيم و استاندار آينده آن نیز مي‌بايست در حد و قواره‌ی بزرگی آن باشد.

وی مديريت اسماعیل تبادار استاندار فعلی فارس را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: فارس بيشترين تغیير و تحولات را طي سال‌هاي اخير در نماينده عالي دولت داشته که این موضوع در روند توسعه‌ی استان تأثیر زیادی بر جای گذاشته است.

پاك‌فطرت با اشاره به مهلت زمانی کم برای انتصاب استاندار جدید فارس، تصریح کرد: هر چند بومي بودن و شناخت کافی نسبت به استان اولويت دارد اما به نظر مي‌رسد وزير كشور براي اين استان گزینه‌های غير بومي را در دستور كار دارد و باید از بین آن‌ها گزینه‌ی شایسته‌ای انتخاب شود.

این نماینده مردم شیراز از احتمال انتصاب يكي از استانداران فعلي كشور از جمله استاندار فعلی هرمزگان را برای تصدی مسؤولیت استانداری فارس بسیار زیاد دانست و تأکید کرد: در هر حال من به عنوان نماينده شوراي اسلامي كلان‌شهر شيراز از هيات دولت مي‌خواهم به دور از سفارشات و جنجال‌هاي سياسي مديري ولايي، توانمند، با تجربه و در شأن و جايگاه استان پهناور فارس به کار گیرد.

مشروح گزارش ریواس جنوب در خصوص گزینه‌های مطرح‌شده برای استانداری فارس را از اینجا بخوانید.

ریواس جنوب/ سجاد بنام