پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، پیمانکاران را بازوان دولت در اجرای پروژه های عمرانی دانست و گفت: باید از تمام ظرفیت های قانونی برای حمایت از پیمانکاران استفاده کنیم.

 عنایت الله رحیمی در شورای فنی استان افزود: تنگناهای اقتصادی سبب شده که پیمانکاران و به دنبال آن پروژه هایی که توسط آنها در دست اجرا است با مشکلات و موانعی مواجه شود.

وی ادامه داد: برای حل این مشکلات، نشست های متعددی در سطح ملی داشته ایم و به دنبال این نشست ها نامه ای نیز خطاب به معاون اول رئیس جمهوری و همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر حمایت از پیمانکاران نوشته شده است.

او اظهار داشت: معتقدیم که اگر پیمانکاران دچار مشکل شوند کارهای اجرایی نیز دچار مشکل خواهد شد.

رحیمی تصریح کرد: از جمله مشکلات پیمانکاران به بحث اسناد خزانه و اوراق مشارکت می توان اشاره کرد که قیمت ها بعضا متفاوت با خواست و نظر پیمانکار بود و آنها دچار ضرر و زیان می شدند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تصریح کرد: مشکلات مربوط به هزینه های تامین اجتماعی و مالیت ها از دیگر مواردی بود که پیمانکار با آن مواجه بودند چرا که آنها در عین اینکه هیچ پولی بابت فعالیت خود دریافت نکرده اند باید مالیات و حق بیمه پرداخت کنند.

وی افزود: از سوی دیگر، افزایش نرخ ارز نیز سبب شده که هزینه کالاها و مصالح و به دنبال آن هزینه اجرای پروژه ها افزوده شود.

رحیمی افزود: باید بسیاری از راهکارهای حمایتی احیا شود و در چارچوب قوانین موجود نسبت به تصویب آنها در شورای فنی اقدام کنیم تا پس از ارائه به شورای برنامه ریزی و توسعه استان بتوانیم با راهکارهای قانونی موجود مباحث پیمانکاران را حل کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

ریواس جنوب/ سجاد بنام