پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در مبارزه با فساد و رانت‌های اداری کارنامه قابل قبولی دارد، این‌بار در پی گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر ۲۲۰ مورد واگذاری اراضی ملی و کشاورزی به برخی افراد، در دستوری صریح به تاج‌الدینی گفت که بدون هیچ استثنایی اسامی هر فردی از استانداری تا قوه قضائیه زمینی برای اجرای طرحی گرفته ولی کاری در آن نکرده را به صورت عمومی اعلام کنید.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، چهل و یکمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با مروز مصوبات قبلی این شورا از جمله معرفی طرح‌هایی که از منابع ملی و امور اراضی زمین دریافت کردند، شروع شد که الیاس تاج‌الدینی با احصای این طرح‌ها خطاب به اعضای شورا گفت که در دو سال گذشته حدود ۲۲۰ پرونده مربوط به این طرح‌ها وجود دارد که از دولت زمین دریافت کردند اما اقدامی در آن انجام ندادند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود که از این تعداد طرح، ۱۱۰ مورد آن بعد از ۲ بار اخطار و بی‌اعتنایی مجریان این طرح‌ها در کمیسیون ماده ۳۳ فسخ قرارداد شدند تا این اراضی به دولت و بیت‌المال برگردند.

تاج‌الدینی همچنین از اخطار به ۱۴۰ پرونده و مجری دیگر خبر داد و گفت در صورتی که مجریان این طرح‌ها اهتمامی برای شروع و تکمیل آن نداشته باشند و پیشرفت فیزیکی طرح‌های خود را به حد قانونی در مدت زمان مشخص نرسانند، به زودی فسخ قرارداد می‌شوند.

بعد از این گزارش بود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که هر کس برای جوانان این مرز و بوم بخواهد کاری کند نه تنها زمین بلکه انواع حمایت‌ها را از او خواهیم داشت و دستش را هم می‌بوسیم اما دیگر صبر مردم تمام شده و دیگر مردم اجازه نمی‌دهند فردی بیاید و زمینی از منابع ملی و امور اراضی کشاورزی ما بگیرد بعد از سال‌ها هیچ آبادانی در آن نکند و بعد از مدتی دنبال تغییر کاربری و تصاحب زمین هم بکند.

علی محمد احمدی از رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان خواست تا با اقتدار و بدون اغماض لیست همه کسانی که زمین ملی گرفتند، با جزئیات این طرح‌ها، مکان و پیشزفت فیزیکی آن‌ها را به او بدهد و بعد از آن به صورت عمومی منتشر کند و روی سایت سازمان جهاد کشاورزی و استانداری هم قرار دهد تا همه مردم به آن دسترسی داشتهباشند.

وی ادامه داد: آقای تاج‌الدینی شما شرعا و قانونا موظف هستید و لذا هیچ استثنایی برای هیچ کس قائل نشوید اتفاقا ابتدا از کارکنان و مدیران استانداری، دادگستری، بازرسی و مدیران کل و این مقامات شروع کنید و از هیچ چیز هم نترسید.

استاندار تصریح کرد: مردم حق دارند بدانند چه بر سر این بیت‌المال و اراضی ملی ما آمده است و من در این خصوص منتظر گزارش آقای تاج‌الدینی هستم .

او خطاب به آقای تاج‌الدینی تأکید کرد: وقتی می‌گویم برای اعلام اسامی هیچ کس اغماض نکنید یعنی بگیرید که چه می‌گویم و بنای ما، شفاف بودن با مردم است و تعارفی با هیچ کس هم نداریم.

استاندار کهگیلویه و بویرحمد همچنین از معاون اقتصادی خود، جعفر گوهرگانی نیز خواست تا نامه‌ای رسمی به رئیس سازمان جهاد کشاورزی بزند و دست او را برای این اقدام باز کند.

انتهای پیام/بنام-ک