پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مسؤول امور بانوان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از اجرای برنامه‌های مختلف و برپایی کارگاه‌های آموزشی در هفته سلامت بانوان خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، فاطمه بازرگانی‌پور امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص هفته سلامت بانوان و برنامه‌های این هفته در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این هفته در روزهای پایانی مهرماه و به منظور فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی برای کمک به سلامت بانوان با همکاری معاونت غذا و دارو و معاونت بهداشتی برگزار می‌شود.

بازرگانی‌پور با بیان اینکه این هفته در هر سال همراه با شعاری ویژه است افزود: شعار امسال هفته سلامت زنان «حرکت برای سلامت زنان است».

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: روز شمار این هفته در زمینه‌های مختلف از جمله مبارزه با آسیب‌های شبکه اجتماعی، سرطان‌های مختص به زنان و مقابله با عفونت‌های آمیزشی است.

این مسؤول با بیان اینکه مکاتباتی با ادارات و دستگاه‌های مختلف برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی داشته‌ایم افزود: در هفته جاری به صورت نمادین و در طول سال به صورت مستمر چنین کارگاه‌هایی برای فرهنگ‌سازی و آموزش بانوان برگزار می‌شود.

وی به برنامه‌های مختلف این هفته هم گریزی زد و گفت: برگزاری همایش پیاده‌روی و جشنواره غذای سالم، کارگاه‌های مربوط به سرطان‌ها و دفاع از حقوق سلامت زنان و آشنایی با غذاهای سالم کم نمک و کم چربی از دیگر برنامه‌ها به شمار می‌رود.

بازرگانی‌پور ادامه داد: روز شمار این هفته که از ۲۴ مهر آغاز شده  فعالیت زنان در هر زمان و مکان- قلیان پدیده تلخ و خطرناک، زنان مدیران تغذیه خانوار از مزرعه تا سفره- استفاده بهینه از شبکه‌های اجتماعی و کاهش آسیب‌های آنان-سرطان زنان قابل پیشگیری و درمان-تامین حقوق سلامت زنان و پیشگیری از رفتارهای پر خطر و عفونت‌های آمیزشی است.

انتهای پیام/د