پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز در سفر یک روزه خود به تهران با وزیر نیرو و معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دیدار و گفت و گو کرد و مصوبات و قول‌های خوبی گرفت.

به گزارش ریواس جنوب در این دیدارها که به همراه معاون عمرانی استاندار، مدیران عامل حوزه آب استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انجام شد به ترتیب در خصوص پیگیری اعتبارات طرح‌های بزرگ آب شرب استان، ۳ پروژه مصوب سفر رئیس جمهور و سایر پروژه‌های حوزه آب بحث و گفتگو شد.

علی محمد احمدی در رابطه با دیدارهای انجام شده، گفت: ۳ پروژه تصفیه خانه اضطراری آب یاسوج، آبرسانی به مادوان از تنگ کبوتری و بازسازی بخشی از شبکه آب فرسوده یاسوج از مصوبات سفر ریاست جمهور به استان بود.
نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: وضعیت پروژه آبرسانی به باشت از پل بریم، پروژه آبرسانی به ۴ شهر دهدشت، چرام، سوق و لنده از سد کوثر، پروژه آبرسانی به لیکک از سد کوثر و پروژه آبرسانی به دیشموک از رودخانه بالیاب در این نشست مطرح و مشکلات اجرایی و اعتباری آنها بررسی شد.

وی افزود: مقرر شد هر یک از این پروژه‌ها از محل اعتبارات متمرکز ملی مانند اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ بحران، اعتبارات تنش آبی و مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تامین اعتبار شوند.

احمدی خاطرنشان کرد: همچنین مقرر شد در صورت وجود مشکلات اجرایی این طرح‌ها از سوی حضور معاون عمرانی، معاون مهندسی و توسعه آبهای کشور و مدیران عامل حوزه آب استان جلسات فوری تشکیل و اشکالات در کمترین زمان ممکن رفع و بررسی شود.

دیدار با وزیر نیرو

وی در مورد مشکلات حوزه آب از جمله سهم تخصیص استان از منابع آب، تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی به ویژه سدهای تنگ سرخ، چشم شیر، پروژه آبرسانی به دهدشت غربی تاکید کرد.
احمدی خواستار سفر وزیر نیرو به استان به منظور بازدید از سازه‌های آبی شد و گفت: بدون شک با سفر به استان می‌توان بخش اعظمی از این موانع و مشکلات را رفع کرد.
رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز در این نشست دستور برنامه ریزی برای سفر به کهگیلویه و بویراحمد را صادر کرد.

وی افزود: این سفر به منظور رفع مشکلات مربوطه به تنش آبی و افزایش اعتبارات مورد نیاز طرح‌های بخش آب و نیروگاه‌های سیکل ترکیبی انجام می‌شود.
اردکانیان خطاب به مسئولان به ویژه مدیران عامل شرکت‌های مادر تخصصی تاکید کرد: نامه‌های دریافتی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص رفع موانع و مشکلات فراروی بخش آب و برق استان به دقت مطالعه و دستورات لازم در خصوص بررسی و اقدامات لازم انجام شود.

قول وزیر نیرو به استاندار کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از قول مساعد معاون وزیر نیرو برای افزایش اعتبارات مصوب و تخصیص کامل اعتبارات طرح‌های حوزه آب استان خبر داد.
علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور دیدار و گفت و گو کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با اشاره به مشکلات تامین آب شرب در استان، عنوان کرد: تسریع در اجرای پروژه‌های حوزه آب با هدف تامین آب شرب در استان از جمله آب شرب شهرهای دهدشت، سوق، لنده، چرام, لیکک، دیشموک و مهریان ضروری است.

احمدی همچنین بر ضرورت تسریع در اجرای تصفیه خانه اضطراری شهر یاسوج و مجتمع‌های آبرسانی به روستاها تاکید کرد.
جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این پروژه‌ها در خصوص افزایش اعتبارات مصوب و تخصیص کامل اعتبارات این پروژه‌ها قول مساعد داد.

وی خطاب به مدیران عامل حوزه آب استان تصریح کرد: برای پرداخت صورت وضعیت و صورت حساب‌های مربوط به کارکرد عوامل اجرایی با تمام توان حمایت می‌کنیم.
جانباز خواستار تسریع عملیات اجرایی تامین آب شرب استان شد.
گفتنی است در این نشست با تخصیص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه آبرسانی گندمکار حوزه کهگیلویه بزرگ موافقت شد.