پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس شورای اسلامی استان فارس معتقد است اگرچه در برخی از سال‌ها ازجمله سال‌های اخیر با وجود محدودیت‌ها تلاش‌های خوبی صورت گرفته اما در مجموع طی ۴۰ سال گذشته در حق استان بزرگ فارس کوتاهی شده است.

علی خرمی- رئیس شورای اسلامی استان فارس

 به گزارش ریواس جنوب، «علی خرمی» در نشست شورای اسلامی استان فارس که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارفارس، فرماندار شهرستان شیراز و تعداد دیگر از مقامات استانی برگزار شد، اظهار داشت: بنده با توجه به سابقه‌ی طولانی که به عنوان نماینده مردم در شوراهای اسلامی دارم، باید بگویم طی ۴۰ سال گذشته مخصوصاً در حوزه‌ی صنعت، توجه خاصی به استان فارس نشده است در حالیکه همه می‌دانیم حق فارس بسیار فراتر از وضعیت فعلی است.

رئیس شورای اسلامی فارس با یادآوری اینکه این استان به معنای واقعی بزرگ و پهناور است، گفت: اینکه به عنوان مثال برداشت گندم در شهرستان لامرد ۱۵ فروردین و در شهرستان اقلید ۱۵ مرداد صورت می‌گیرد حکایت از تنوع آب و هوایی و بزرگی فارس است و به همین دلیل انتظار داریم بیش از این کوتاهی نشود و تلاش ویژه‌ای برای توسعه این استان صورت گیرد.

وی با بیان اینکه شورای استان فارس با ۲۹ عضو بزرگترین تشکل شورایی کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: شوراها خدمات بزرگی برای مردم انجام می‌دهند و اگر نمایندگان مجلس بعد از انتخاب شدن کمتر فرصت حضور در بین مردم را دارند اما اعضای شورا همیشه در بطن جامعه قرار دارند و تمام امورات مردم را پیگیری می‌کنند.

خرمی با اذعان به اینکه شوراها در دولت‌های مختلف مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، اظهار امیدواری کرد که شورای اسلامی فارس بتواند با ظرفیت‌های گسترده‌ای که دارد به کمک مدیران کاردان این دولت گام‌های مؤثری در توسعه‌ی استان و جلب رضایت مردم بردارد.